НЕПРАВДА: Примусова вакцинація й намордники тримають людство в покорі | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Примусова вакцинація й намордники тримають людство в покорі

25 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
973

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють допис, що «вакцинний терор», запроваджений минулого століття, зараз досяг свого піку; а нове покоління дітей, до того ж, залякують обов’язковим носінням масок.

«Терор вакцинами» ніколи не запроваджували. Вакцини запобігають таким небезпечним і смертельним хворобам, як кір, туберкульоз, холера, поліомієліт, тиф і низці інших захворювань. Згідно з даними ВООЗ, щороку завдяки програмам вакцинації від смерті рятують від 2 до 3 мільйонів дітей. VoxCheck уже писав, чому запобігти зараженню й імунізуватися через щеплення краще, ніж здобувати колективний імунітет природним шляхом.

Завдяки збільшенню кількості вакцинованих дітей, у всьому світі вдалося подолати смертність від багатьох хвороб. Тоді як спроби згорнути програми вакцинації зазвичай закінчувалися епідеями та смертями. Наприклад, у 1970-х роках в Японії вакцинація дітей від кашлюка зменшилась з 70% аж поки 10% дітей були вакциновані, що спричинило нову епідемію. 1974 року було зафіксовано 393 випадки і жодної смерті, а після зменшення 1979 року – 13 000 дітей захворіло на кашлюк і 41 загинуло.

Вакцинуватися в Україні не примушують, проте невакциновану дитину можуть не допустити до контакту з іншими дітьми в навчальних закладах. Це передбачає стаття 15 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб». Виняток становлять діти, які мають медичні протипоказання до вакцинації – їх повинен захистити колективний імунітет. 

Міністерство охорони здоров’я і Міністерство освіти й науки України наголосили, що з 1 вересня 2019 року батьки повинні здійснити всі необхідні щеплення дитині, щоб вона могла відвідувати навчальні заклади. Зокрема, урядовці засновувалися на рішенні Верховного суду, який дав наступне пояснення: коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, то перевагу має загальне благо на безпеку та охорону здоров’я.

Діти, які не мають необхідних щеплень, мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну чи індивідуальну. Тобто держава в будь-якому випадку повинна надати можливість та доступ кожній дитині до шкільної освіти.

Носіння масок, а не «намордників», має на меті запобігти поширенню коронавірусу, а не налякати дітей вірусами чи примусити їх вакцинуватися. VoxCheck неодноразово писав про ефективність і безпечність використання масок для запобігання COVID-19 (зокрема, тут і тут).

Наприклад, під час епідемії «іспанки», смертельного штаму грипу в 1918-1919 роках, багато людей відмовлялися носити маски, оскільки вважали це порушенням їхніх свобод. Чоловіки чинили більше опору, оскільки вважали носіння масок «жіночним». Дослідження 2010 року, опубліковане Національною медичною бібліотекою США, свідчить, що саме чоловіки стали «слабкою ланкою» в епідеміологічному контролі за розповсюдженням хвороби.

Дослідження в Німеччині показало, що можна уникнути 40% випадків зараження при носінні масок в громадських місцях. Інше дослідження доводить, що носіння маски суттєво знижує ризик зараження.

ВООЗ рекомендує урядовцям вимагати носити маски дітям у школах із 6-річного віку. Український уряд не вимагає носіння маски у школі від учнів 1-4 класів, проте 5 клас і старше – повинні носити маску поза класом. Носіння маски є безпечним для дітей старше 2 років.

Вимоги щодо запобігання COVID-19 в іспанських школах теж згадані некоректно. Переважну більшість повноважень щодо освіти мають регіональні уряди, а не центральний. 

До прикладу, влада Мадрида відкривала школи для різних вікових груп поступово, а не 7 вересня, через загрозливу динаміку поширення коронавірусу. Стрижневим заходом стримування є утворення «бульбашок» – груп дітей, які зовсім не контактують з дітьми з інших «бульбашок» і не виходять з класу. Таким чином, урядовці сподіваються полегшити епідеміологічне відстеження можливого зараження. Також, заохочують більше уроків проводити просто неба. На вулиці дітям не потрібно носити маску. 

Школу не закриватимуть при трьох позитивних випадках. Якщо є підозра на коронавірус з відповідними симптомами, то учня чи вчителя відправляють на обов’язкові карантин та ПЛР-тестування, інші, хто тісно контактував, залишаються вдома на самоізоляції до результатів діагнозу особи з підозрою, але школа працює й надалі. Інші правила: діти старше 6 років повинні постійно носити маску; учителям та учням міряють температуру перед початком навчального дня.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний