НЕПРАВДА: Присутність дитини в школі означає згоду батьків на вакцинацію – ВООЗ | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Присутність дитини в школі означає згоду батьків на вакцинацію – ВООЗ

29 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
915

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі опублікували допис, що офіційні рекомендації ВООЗ закликають вважати присутність дитини в школі за згоду батьків/опікунів на вакцинацію. Таке трактування допису є маніпулятивним.

Скріншот зроблений з документу ВООЗ «Міркування щодо згоди при проведенні вакцинації дітей та підлітків віком від 6 до 17 років». Розділ стосується опису основних підходів у різних країнах щодо наявності згоди батьків на вакцинацію.

Перший підхід – письмова офіційна згода (a formal, written consent) – застосовується в більшості розвинутих країн, оскільки значну кількість необхідних вакцин дітям і підліткам віком від 6 до 17 років роблять у школах, коли батьки/опікуни фізично не супроводжують дитину.

Другий підхід – усна згода (a verbal consent) – застосовують, коли один з батьків чи опікунів, що супроводжує дитину в медичному чи освітньому закладі, дає усну згоду перед щепленням дитини.

Третій підхід – мовчазна згода (an implied consent) – припускає, що батьки/опікуни знають про плани вакцинації дітей у школах через повідомлення уряду чи спілкування в громаді (сусіди, колеги по роботі тощо), а тому, відпускаючи дитину до школи без повідомлення про відмову, дають згоду на вакцинацію. 

Підходи поділяють за різною логікою: вимоги явної згоди (opt-in) або вимоги явної відмови (opt-out). За логікою «opt-in» вакцину не роблять без наявності чіткої згоди батьків/опікунів, тобто присутність дитини в школі не можна трактувати як мовчазну згоду батьків на вакцинацію. Тоді як за логікою «opt-out» вакцину роблять, якщо немає чіткого оформлення відмови. Перший і другий принципи ґрунтуються на вимозі явної згоди, а третій – на вимозі явної відмови.

Скриншот із допису відображає абзац, де описують третій підхід (мовчазна згода). Проте вже в наступному абзаці посадовці ВООЗ зазначають, що цей підхід ненадійний, бо не дозволяє напевне знати про наявність згод. Тому ВООЗ заохочує застосовувати перший чи другий підходи на згоду вакцинації.

До того ж, ВООЗ наголошує, що необхідність вакцинації не заперечує необхідність згоди батьків/опікунів. Тобто, ВООЗ рекомендує не керуватися принципами явної відмови.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний