НЕПРАВДА: Проект ID-2020 – це електронний фашизм, він просуває імплантацію чипів | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Проект ID-2020 – це електронний фашизм, він просуває імплантацію чипів

26 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
1537

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що проект ID-2020 – це електронний фашизм. Проект нібито передбачає цифровізацію усіх документів до 2030 року та запровадження чипів з цими даними.

Проте, це не так.

Представники ініціативи ID-2020 не заявляють, що вони чипуватимуть населення. Це твердження безпідставне.

Електронний паспорт міститиме у собі інформацію про людину та її біометричні дані, у тому числі електронний підпис, а жодних чипів не передбачено.

Ініціатива просуває введення електронних паспортів, зокрема для людей, які мають труднощі із посвідченням особи. Наприклад, біженців, примусово переміщених осіб чи людей без громадянства, які позбавлені доступу до фізичних копій документів, через що не можуть отримати доступ до освіти, охорони здоров’я чи соціальних служб. 

Цей проект не обмежує базові права людей, а навпаки –  забезпечує право людини представити своє посвідчення особи за будь-яких умов. 

Персональні дані при цьому надаються винятково людині, а не державам чи компаніям. Електронний паспорт буде містити в собі інформацію про людину та її біометричні дані, у тому числі електронний підпис. 

Інформація про те, що через вакцину від COVID-19 будуть вводити чипи для ID-2020 теж нічим не підтверджена. Ці проекти не пов’язані між собою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний