НЕПРАВДА: Професійні спортсмени помирають внаслідок вакцинації проти COVID-19
Beta

НЕПРАВДА: Професійні спортсмени помирають внаслідок вакцинації проти COVID-19

30 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
11

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що десятки професійних спортсменів помирають внаслідок вакцинації від COVID-19. Серед них Лайла да Коста (Layla da Costa), Нельсон Солано (Nelson Solano), Шон Роден (Shawn Rhoden),  Аві Барот (Avi Barot), Джордан Такер (Jordan Tucker), Лексі Ріггс (Lexi Riggs), Джордж Петерсон (George Peterson) та Том Грінвей (Tom Greenway). Із вакцинацією пов’язують проблеми зі здоров’ям таких спортсменів як Еміль Палссон (Emil Pálsson) та Лютер Сінгх (Luther Singh). У своїх висловлюваннях автор посилається на сайт Humans Are Free та блог сценариста та продюсера Марка Плейна (Mark Playne). 

Однак, ці тези є неправдивими або безпідставними. Раніше про це писали фактчекери зі StopFake.kz 

Автор допису посилається на статтю з видання Humans Are Free. Ресурс Media Bias / Fact Check (який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN) оцінює публікації видання як псевдоунакові та конспірологічні. 

Лайла да Коста, Нельсон Солано, Шон Родер та Аві Барет померли через серцевий напад. 

Лайла да Коста — модель, яка померла через серцевий напад, який стався через вроджену ваду серця. Нельсон Солано, футболіст клубу 1° Marzo у Сан-Антоніо (Парагвай), помер у віці 21 року через серцевий напад під час гри. Серцевий напад став причиною смерті і бодібілдера Шона Родера. Раніше спортсмен вже переносив його та мав інші проблеми зі здоров’ям. Через серцевий напад помер і Аві Барет — тренер Індійської команди з крикету до 19 років. 

Безпідставно стверджувати, що Джордан Такер, Лексі Ріггс, Джордж Петерсон та Том Грінвей померли через вакцинацію від COVID-19. 

Джордж Такер був колишнім учнем католицького коледжу Корпус-Крісті у Фулвуді, Англія, та капітаном футбольного клубу Longridge Town. Пізніше він перестав займатися футболом та став столяром. Причина смерті Джорджа Такера невідома. 

Лексі Ріггс — учениця Danville High School, де вона грала у баскетбол. Її родина та близькі родичі не повідомили причину смерті. 

Бодібілдер Джордж Петерсон помер у віці 37 років. Що викликало його смерть наразі невідомо. Тренер спортсмена знайшов його мертвим у номері готелю в Орландо.

Том Грінвей — жокей, який помер у віці 38 років, причина його смерті невідома. 

Немає підстав стверджувати, що причиною серцевого нападу Еміля Палссона та госпіталізації Лютера Сінгха є вакцинація від COVID-19. Наразі невідомо, чи отримували ці спортсмени щеплення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний