НЕПРАВДА: Провідні європейські політики — нащадки нацистів

НЕПРАВДА: Провідні європейські політики — нащадки нацистів

29 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
505

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із квітня 2022 року в мережі поширюють колаж, на якому зображені нібито дід польского політика Дональда Туска, батько німецького економіста Клауса Шваба, дід німецького політика Крістіана Лінднера і дід німецького політика Карла Лаутербаха у формі нациських офіцерів

Проте це — неправда. Немає жодних доказів членства у нацистській партії діда Дональда Туска, діда Карла Лаутербаха та діда Крістіана Лінднера, а також батька Клауса Шваба.

Скриншот допису

Есесівець Хартман Лаутербахер — не дід Карла Лаутербаха 

Міністерство охорони здоров’я Німеччини на запит незалежних фактчекерів з CORRECTIV вказало, що есесівець Хартманн Лаутербахер та міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах не мають родинного зв’язку. 

Скриншот допису

Батька Карла Лаутербаха звати Вільгельм, і він працював на молочній фермі, його мати Гертруда була домогосподаркою. У відкритих джерелах про його діда нічого не відомо. Сам Карл Лаутербах народився в Дюрені, землі Північна Рейн-Вестфалія. 

Чоловіка на фото поруч із міністром охорони здоров’я Німеччини Карлом Лаутербахом звуть Хартманн Лаутербахер, в них різні прізвища та немає жодних доказів, що він є дідусем Карла Лаутербаха. Запис із Федерального архіву підтверджує, що на фото зліва зображено Лаутербахера. Інші його фотографії можна знайти в базах даних зображень, де він згадується як «гауляйтер НСДАП у Південному Брауншвейгу». Хартманн Лаутербахер народився в Ройтте (Австрія). 

Есесівець Герхард Лінднер не є родичем міністра фінансів Німеччини Крістіана Ліднера 

Міністерство фінансів Німеччини на запит фактчекерів з CORRECTIV вказало, що есесівець Герхард Лінднер та міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер не мають родинних зв’язків.

Скриншот допису

Чоловіка на фото поруч із міністром фінансів Німеччини Крістіаном Лінднером звали Герхард Лінднер, але немає жодних доказів, що він є дідусем Крістіана Лінднера. Герхард Лінднер служив у вермахті під час Другої світової війни. Він народився в Баутцені, Саксонія та служив полковником в 17-й танково-гренадерській дивизии СС «Гетц фон Берліхінген». 

Крістіан Лінднер народився в Вуперталлі в Північній Рейн-Вестфалії. Дід Крістіана Лінднера був пекарем. 

Дід Дональда Туска не був військовим з роти військових кореспондентів Люфтваффе і на фото зображений не він

Європейська рада на запит незалежних фактчекерів з Full Fact вказала, що дід Дональда Туска Юзеф Туск був заарештований гестапо у 1939 році, він був в’язнем двох різних німецьких концтаборів. У 1944 році Юзефа Туска призвали до збройних сил нацистської Німеччини. А вже в березні 1945 року він дезертирував і повернувся до Польщі.

Скриншот допису

Фактчекери з CORRECTIV зазначають, що на фото поруч із Дональдом Туском — військовий з роти військових кореспондентів Люфтваффе. Фото датоване вереснем 1939 року. Саме в цей час Юзефа Туска заарештовує гестапо.

Фото з бази Федерального архіву Німеччини 

Дід Дональда Туска Юзеф Туск був поляком і працював на польській залізниці.

Фото посвідчення особи  Юзефа Туска 

Батько Клауса Шваба не був ні військовим, ні членом нацистської партії

Раніше ми вже спростували фейк про те, що батько німецького економіста, засновника Всесвітнього економічного форуму Клауса Шваба нацистський офіцер. Німецький військовий на фото не є батьком Клауса Шваба. На сайті історичного блогу, в якому перераховані генерал-майори Вермахта з 1933 по 1945 роки вказують, що військового, якого намагалися зобразити як родича Клауса Шваба, звали Карл Август Вальтер Дибілаш (Karl August Walther Dybilasz). Батько Клауса Шваба Ойген Шваба, працював менеджером у філії компанії Escher Wyss у німецькому місті Равенсбург. Немає жодних доказів членства Ойгена в нацистській партії чи його наближеності до Гітлера.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний