НЕПРАВДА: Принаймні 60% усіх нових випадків захворювання на COVID-19 – у вакцинованих

НЕПРАВДА: Принаймні 60% усіх нових випадків захворювання на COVID-19 – у вакцинованих

29 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
295

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито понад 60% випадків захворювання на COVID-19 трапляються у людей, які вже отримали вакцину від цієї хвороби. Цю тезу висловив доктор Харві Ріш (Dr. Harvey Risch), професор епідеміології з Єльського університету в одному зі своїх інтерв’ю. 

Автори статті та відео посилаються на статтю із сайту Natural News. Ресурс Media Bias / Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, оцінює публікації видання Natural News як конспірологічні та псевдонаукові. 

Утім, слова доктора Ріша не підтверджують реальні дані про випадки COVID-19 серед тих, хто був вакцинований. Цей фейк вже спростовували іноземні незалежні фактчекери з PolitFact

У наукових колах доктора Харві Ріша критикували за поширення дезінформації. Харві Ріш виступав прихильником використання гідроксихлорохіну для лікування COVID-19, незважаючи на відсутність наукових доказів того, що він лікує захворювання. 

Доктор Ріш висловив свій коментар 19 квітня. У Центрах з контролю та профілактики захворювань в США повідомили, що станом на 20 квітня 2021 року в країні понад 87 млн людей отримали щеплення від COVID-19. Із цієї кількості зареєстрували 7157 випадків, коли людина захворіла на COVID-19 після вакцинації. Отже, частка випадків захворювання серед тих, хто отримав вакцину, становила лише 0,008%. 

За тиждень до того, 12-19 квітня, в США зафіксували 525 тис. нових випадків зараження на коронавірус. Навіть якби всі 7157 випадків COVID-19 після щеплення відбулися на тому тижні (що дуже малоймовірно, оскільки кампанія з вакцинації розпочалася ще у грудні), відсоток нових випадків у людей, які отримали вакцину, становив би лише близько 1,4%, а не 60%.

Крім цього, дослідження CDC, яке проводили серед 3950 вакцинованих медробітників, показало, що вакцини Pfizer та Moderna були ефективні на 80% після першої дози та на 90% після другої. Крім цього, у висновках дослідники зазначили, що здебільшого всі випадки зараження COVID-19 після щеплення були легкими або безсимптомними.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний