НЕПРАВДА: Припинення роботи «Північного потоку-1» спричинить енергетичну кризу в Європі

НЕПРАВДА: Припинення роботи «Північного потоку-1» спричинить енергетичну кризу в Європі

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
370

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Прокремлівські ЗМІ поширили промову російського пропагандиста Дмитра Кисельова, де він звинувачує європейських лідерів в підтримці України. Він заявляє, що призупинення роботи «Північного потоку-1» призведе Європу, зокрема Німеччину та Францію, до енергетичної кризи. Врятувати ситуацію нібито може канцлер Німеччини Олаф Шольц, який повинен ввести в експлуатацію «Північний потік-2».

Утім, це — неправда. Європейські країни мають достатню кількість газу для проходження зимового періоду. Рф використовує тему газу, аби шантажувати лідерів Заходу, які підтримують Україну.

Скриншот публікації

30 серпня російські ЗМІ повідомили, що з 1 вересня компанія «Газпром» зупиняє постачання газу французькій компанії Engie, яка володіє близько 9% акцій від «Північного потоку-1». Головною причиною зупинки постачання газу рф називає неповну оплату Франції рахунку за липень. 

Міністерка енергетики Франції Агнес Паньє-Рунаше заявила, що рф використовує газ як зброю у війні. За словами представника французької Engie, зараз імпорт газу з рф складає близько 4 % проти 17 % до війни в Україні. Франція розширила енергопостачання, а отже скорочення імпорту газу з рф суттєво не вплине на поставки газу з інших країн.

Також Кисельов в ефірі «Вісті тижня» маніпулює інформацією про візит Макрона до Алжиру в серпні цього року. Він заявляє, що Еммануель Макрон, нібито «подолавши приниження», поїхав домовлятися за поставки газу з Алжиру. Натомість французький лідер головною метою свого візиту назвав подолання «напруги» у відносинах між Францією і Алжиром. Адже у 2021 році Еммануель Макрон засумнівався в існуванні Алжиру як окремої нації до того, як її колонізувала Франція. Також він звинуватив алжирський уряд у розпалюванні ненависті до Франції. Крім цього, на зустрічі лідери двох країн обговорили тему енергетики. Наразі французька Engie та алжирська компанія Sonatrach розглядають збільшення експорту алжирського газу на 50 %. Зараз Алжир експортує приблизно 8–9 % газу до Франції.

Згадав Кисельов і канцлера Німеччини Олафа Шольца. Він звинувачує лідера країни у брехні власному народу. Нібито влада приховує те, що газу для населення не вистачить.

Насправді це — брехня. Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що газосховища наповнюються швидше, ніж того очікували. Євросоюз мав на меті на кінець 2022 року накопичити мінімум 85% газу у сховищах. Зараз цей показник у Європі становить понад 88%. Німеччина накопичила вже 91%, а Франція понад 96% природного газу у газосховищах. Також представники Євросоюзу заявляли, що готові до російського газового шантажу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний