НЕПРАВДА: Реальні перспективи життя в різних країнах Європи

НЕПРАВДА: Реальні перспективи життя в різних країнах Європи

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1019

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про «реальні» перспективи життя в різних країнах Європи, зокрема:

  • У Швеції відпустка триває лише 25 днів, а податки складають 35-40% від доходу. Шведи живуть переважно в орендованих квартирах разом із друзями, бо не можуть дозволити собі оренду. 
  • У Ірландії 80% країни — алкоголіки.
  • У Німеччині електроенергія найдорожча в ЄС, а середня зарплата — 1500 євро. При цьому потяг Лейпциг-Берлін коштує 50 євро (1 година дороги).
  • Натомість Київ — одне з найзеленіших міст Європи.

Утім, наведені дані не відповідають дійсності.

Швеція

Кожен працівник справді має право на щонайменше 25 днів оплачуваної відпустки на рік, а також 16 святкових вихідних днів. Порівняно з іншими країнами цей термін є оптимальним, але аж ніяк не низьким. 25 днів — це середній термін відпустки в країнах ЄС. У США, наприклад, норма відпустки законодавчо взагалі не прописана, роботодавці визначають її термін самостійно. В Україні, до речі, тривалість основної відпустки для більшості професій становить 24 дні, а кількість святкових вихідних днів — 11. Тобто на 6 днів менше, ніж у Швеції.

Більшість населення в країні сплачує податок на дохід, розмір якого залежить від муніципалітету та складає від 28,98% до 35,15%. Середня ставка — 32,34%. 

Стандартна ставка ПДВ у Швеції — 25%. Тим не менш, продукти харчування, їжа у ресторані, кейтеринг, кемпінг, безалкогольні напої оподатковуються за пільговою ставкою у 12%. ПДВ на пасажирські перевезення, книги, газети, білети до театру та музею, на концерт складають 6%. Стоматологічні, медичні державні та страхові послуги, оренда приміщень не оподатковуються. 

Спільна оренда у Швеції дійсно практикується, проте не є поширеним явищем. 67% населення живе у власному житлі.

Ірландія

За оцінками організації Alcohol Action Ireland, в Ірландії близько 250 тис. людей мають проблеми із алкоголем. Усього в країні проживає 5 млн осіб, із них майже 1 млн  — діти до 14 років. Тобто від алкоголізму страждає лише 6% населення, а не 80%. Чверть населення взагалі не вживає алкоголю. Водночас загальний рівень споживання алкоголю в Ірландії доволі високий  — 12,88 л на людину. Вищий рівень споживання серед країн Європи мають Німеччина (12,91 л на людину), Люксембург (12,94 л на людину), Литва (13,2 л на людину) та Чехія (14,45 л на людину). Найбільше алкоголю в світі споживають на Сейшельських островах — 20,5 л на людину. 

Німеччина

Споживчий тариф на електроенергію у Німеччині справді вищий, ніж у більшості країн ЄС та складає 0,3234 євро за кВт/год. Дорожче тільки в Данії — 0,3448 євро за кВт/год. У середньому жителі країн членів ЄС сплачують 0,2369 євро за кВт/год. Українці в залежності від обсягів спожитої електроенергії наразі сплачують від 1,44 до 1,68 грн або ж від 0,047 до 0,055 євро за кВт/год (за курсом станом  на 27 червня 2022 року)

Однак і рівень зарплат у країні теж вище. Середня заробітна плата вже із відрахованими податками в Німеччині сягає 2788 євро для працівника із двома дітьми або 2132 євро для працівника без дітей.

Ціна вартості поїздки від Лейпцигу до Берліну залежить від перевізника та коливається від 4,99 євро до 46,90 євро за стандартне місце. За умови попереднього бронювання є можливість купити квиток за 4,99 євро.

Київ

Щодо Києва, то у рейтингу найзеленіших міст Європи він знаходиться на 63 місці зі 175. Згідно з рейтингом HUGSI (Husqvarna Urban Green Space Index), до топ-5 міст Європи за рівнем озеленення входять Вільнюс (Литва), Краків (Польща), Дортмунд (Німеччина), Штутгарт (Німеччина) та Вроцлав (Польща).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний