НЕПРАВДА: Репортер ВВС вдає, ніби перебуває в небезпеці, ховаючись в окопі

НЕПРАВДА: Репортер ВВС вдає, ніби перебуває в небезпеці, ховаючись в окопі

21 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
517

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють світлину, на якій кореспондент ВВС ховається від обстрілів, а жінка на задньому фоні нібито спокійно стоїть та нікуди не тікає. Користувачі іронізують: поки журналіст веде свій «героїчний» репортаж, жінка взагалі не розуміє, що відбувається.

Утім, це неправда. У сюжеті ВВС чутно, що російські війська обстрілюють місто, тому журналісту та іншим людям на відео доводиться ховатися.

Скриншот повідомлення

Зворотний пошук зображень у Google Images показує, що чоловік на фото — кореспондент ВВС Джеремі Боуен. 20 березня 2022 року видання The Times опублікувало розповідь про те, як він потрапив під російський обстріл в Ірпені. 

Знаючи ім’я журналіста, місце, де проходила зйомка, та приблизний час, ми змогли знайти цей сюжет ВВС за 7 березня 2022 року. У ньому Боуен показує, як жителі Ірпеня евакуюються через загрозу окупації міста росіянами. Під час зйомки сюжету почався обстріл. Лежачи на землі, Боуен розповідає, що ведеться досить сильний артилерійський вогонь поруч із цивільними, люди позаду нього також ховаються. Коли обстріли стихають, люди починають рухатися далі, тому жінка, яку видно позаду Боуена, випростовується та починає прямувати вперед. У цей час Боуен ще залишається на землі. Саме цей стоп-кадр поширюють російські медіа. 

Репортаж Джеремі Боуена. Джерело: ВВС

Джеремі Боуен перебував в Україні у перші дні повномасштабного вторгнення рф, він висвітлював ситуацію у Києві та області. Пізніше він зняв репортаж у звільненому Ірпені та розповів, як живуть міста поблизу Києва після російської окупації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний