НЕПРАВДА: Результати тестів на COVID-19 є заздалегідь визначеними | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Результати тестів на COVID-19 є заздалегідь визначеними

19 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
802

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що тести для виявлення COVID-19 бувають різними – позитивними та негативними. І від цього нібито залежить результат самого тесту.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

 

Однак це неправда. 

Цю інформацію вже перевірили незалежні іноземні фактчекери з Myth Detector, Facta, Reuters.

На фото зображені не тести на коронавірус, а запаковані зонди для зовнішнього контролю швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2. Кожен набір, у якому зазвичай 20-25 тест-систем, містить по одному позитивному та негативному контрольних зондів (приклади комплектації тут, тут, і тут). І результат тесту на коронавірус не відомий заздалегідь.

Приклад комплектації тесту на COVID-19, контрольні зразки у правому нижньому куту

 

Позитивний та негативний контрольні зонди не використовують при заборі матеріалу людини, а перевіряють надійність тест-систем та здатність користувача правильно проводити тест. Позитивний контрольний зонд містить неінфекційний рекомбінантний нуклеокапсидний антиген коронавірусу (або інші клітини, які дадуть позитивний результат тесту), негативний — може нічого не містити (залежно від тестового набору) або містити клітини, що дадуть негативний результат — наприклад, неактивований, неінфекційний антиген стрептокока групи С. 

Як проводиться контроль? Візьмемо для прикладу тест від компанії Abbott, зображений на правому фото з допису. Проводити позитивний і негативний контроль потрібно тим самим способом, що і забір зразків у пацієнта. У флакон із буферним розчином вставляють контрольний зонд, дають йому промокнути протягом однієї хвилини, 5 разів прокручують його, віджимають та прибирають із флакона.  Далі за допомогою ковпачка закривають флакон. Останній крок — додати 5 крапель із флакона в клітину тест-смужки, що і покаже результат приблизно через 15 хвилин. У разі негативного результату у вікні тест-смужки буде видна контрольна лінія (C), але буде відсутня тестова лінія (T). При позитивному результаті будуть видні обидві лінії. При проведенні позитивного контролю тест-система має дати позитивний результат, при проведенні негативного — негативний

Етапи контролю

 

А у цьому відео можна подивитись, як відбувається тестування людини на COVID-19:

Виробники рекомендують проводити контроль для людей, які не мають досвіду роботи з тестами, та при перевірці нової партії тестів. Якщо тест-система показала неправильні результати, тест провели з порушеннями або сам тест неправильно розпізнав контрольні зразки. У такому разі використовувати їх для тестування на COVID-19 не варто. Слід ще раз провести позитивний та негативний контроль або звернутись до служби підтримки виробника.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний