НЕПРАВДА: Російські окупанти намагаються виштовхнути застряглу техніку в 2022 році — відео

НЕПРАВДА: Російські окупанти намагаються виштовхнути застряглу техніку в 2022 році — відео

18 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
328

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео від 27 квітня 2022 року, на якому зображено те, як російські солдати за допомогою колоди та броньованої техніки намагаються виштовхнути застряглу техніку. Унаслідок цієї спроби одна особа загинула. Поширюючи відео під час російського повномасштабного вторгнення в Україну в 2022 році, автор допису має на увазі, що воно зображує саме ці події. 

Скриншот допису

Однак відео поширюють у мережі щонайменше з 2019 року.

Результати зворотного пошуку зображення у Bing показали, що відео поширюють у мережі щонайменше з 2019 року. Оскільки автор допису стверджує, що на відео зображено російську армію, ми вирішили знайти відео через заблокований в Україні російський портал Yandex Images. Результати пошуку також показують, що відео поширюють з серпня 2019 року. У дописах до відео не вказано місцезнаходження солдатів із технікою. 

Раніше ми також спростували те, що на одному з поширених відео нібито зображений вибух на заводі “Азовсталь” у Маріуполі.  Насправді на відео були зображені вибухи на військових складах у Балаклії в Харківській області у 2017 році.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний