НЕПРАВДА: Російські окупанти взяли під контроль майже весь Маріуполь

НЕПРАВДА: Російські окупанти взяли під контроль майже весь Маріуполь

18 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
500

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Від 17 березня 2022 року у мережі поширюють інформацію, що російські окупанти захопили майже весь Маріуполь. Для підтвердження надають інформацію з Telegram-каналу Рамзана Кадирова, де він стверджує, що місто захоплено окупантами на 98%. Також додають, що росія наводить удари лише по військовій інфраструктурі та мирним жителям нічого не загрожує. 

Скриншот допису

Однак, станом на 8 квітня 2022 року більша частина міста контролювали ЗСУ. 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що згідно з інформацією від радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, подібні повідомлення про захоплення міста на 98% неправдиві. 

Петро Андрющенко повідомив, що російські окупанти просунулись на один квартал у контролі і відносно контролюють територію в районі знищеного Драмтеатру. За його словами, це не контроль центру міста. 

Відомо, що під контролем ЗСУ станом на 8 квітня 2022 року залишалася більша частина міста. Це Приморський район, частина Лівобережного в районі Азовсталі, узбережжя від Азовсталі до порту, сам Порт і території заводів.

Зліва — мапа бойових дій в Україні станом на 15 квітня 2022 року. Більша частина Маріуполя під контролем ЗСУ; справа — межі міста Маріуполь

Те, що росія знищує лише військові об’єкти, і мирним жителям України нічого не загрожує, також є неправдою. росія свідомо здійснює масивні обстріли і по цивільній інфраструктурі. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що кількість жертв російських обстрілів у місті може наближатися до 20 тисяч. Відомо про сотні вбитих мирних жителів у Бучі, Гостомелі, Бородянці та Мотижині. 

Достовірну інформацію про хід війни можна дізнатися в наступних джерелах:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний