НЕПРАВДА: Російські війська знищили шість РСЗВ HIMARS

НЕПРАВДА: Російські війська знищили шість РСЗВ HIMARS

9 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
1013

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють інформацію про те, що російські війська знищили шість пускових установок системи залпового вогню HIMARS виробництва США та 200 боєприпасів до них. Про це розповів міністр оборони росії сергій шойгу.

Проте це неправда. Немає жодних доказів знищення росією РСЗВ HIMARS. Пентагон уже спростував заяву сергія шойгу. 

Офіційний представник Пентагона Тодд Брессейл назвав російську заяву неправдивою і додав, що українці застосовують із разючою точністю й ефективністю кожну з високоточних ракетних систем, які США та інші партнери надали їм для захисту від жорстокого злочинного вторгнення росії.

Раніше заяву про знищення РСЗВ спростували в Оперативному командуванні «Південь». Командувач ОК «Південь» Андрій Ковальчук в інтерв’ю Tabletmag сказав, що російським окупантам не вдалося знищити жодну ракетну установку HIMARS. 

Росія вже не вперше поширює неправдиві повідомлення про нібито знищення  американських РСЗВ HIMARS. Один із таких фейків спростували в Угрупованні Об’єднаних Сил

Також у міноборони росії раніше заявили про знищення української РСЗВ HIMARS та її «заряджальної машини», але HIMARS не має «заряджальної машини». РСЗВ заряджає сам екіпаж. VoxCheck вже писали про це раніше.

Журналісти-розслідувачі з медіа «Проект» порахували, що згідно зі звітами російського міноборони, російська армія «знищила» більше літаків, танків, бронемашин та безпілотників, ніж могло бути в України навіть із урахуванням постачання з інших країн, тому правдивість заяв міноборони про знищення української техніки викликає сумніви.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний