НЕПРАВДА: Російський рубль – це лише боргове зобов’язання перед США | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Російський рубль – це лише боргове зобов’язання перед США

15 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
2687

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють зображення з твердженнями, що «Квиток Банку Росії» – це лише вексель, тобто – боргове зобов’язання перед Сполученими Штатами Америки, і що Банк Росії – це приватна структура, зареєстрована в штаті Колорадо США.

Скриншот зображення, яке поширюють

 

Утім, це неправда.

Центральний банк Російської Федерації зареєстрований в Російській Федерації

Як юридична особа Банк Росії був зареєстрований 2 грудня 1990 року у місті Москва (за ІПН 7702235133), а з 2003 року має присвоєний основний державний реєстраційний номер (ОГРН № 1037700013020). Це можна перевірити на сайті Єдиного державного реєстру юридичних осіб РФ. Банк Росії є публічно-правовою інституцією, а не приватною структурою, і має статус центрального банку РФ. 

Статус, функції і повноваження Центрального банку Російської Федерації (Банку Росії) визначаються Конституцією Російської Федерації, Законом «Про Центральний банк Російської Федерації» та іншими федеральними законами РФ. Статутний капітал та інше майно Банку Росії є федеральною власністю. 

Також, до основних функцій Банку Росії входить проведення єдиної державної кредитно-грошової політики. Зокрема, Банк Росії володіє монопольним правом на випуск (емісію) готівки («Билета Банка России») та організацію грошового обігу в країні.

Російський рубль та його банкноти – це російський засіб платежу, а не боргове зобов’язання перед США

Російський рубль, банкнотами якого є «Билеты Банка России», є офіційною грошовою одиницею Російської Федерації і не являються борговим зобов’язанням (векселем) перед Сполученими Штатами Америки. 

Різниця між векселями і банкнотами рубля полягає в тому, що банкноти та монета Банку Росії випускаються центральним банком, забезпечуються його активами (наприклад, золотовалютними резервами) і діють у якості загальної валюти чи грошової одиниці країни. У той час, як вексель – це один з видів кредитних грошей – тобто грошей, які не випускаються центральним банком, а виникають в процесі надання комерційних і банківських кредитів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний