НЕПРАВДА: Російський спецназ ліквідував канадського снайпера Валі у Маріуполі
Beta

НЕПРАВДА: Російський спецназ ліквідував канадського снайпера Валі у Маріуполі

28 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
114

Із 13 березня 2022 року у мережі поширюють інформацію, що канадський снайпер Валі ліквідований російським спецназом через 20 хвилин після початку активних бойових дій у Маріуполі. 

Скриншот допису

Однак, снайпер спростував інформацію про власну смерть 14 та 22 березня 2022 року. Раніше про це писали незалежні фактчекери з Check Your Fact та France 24 – Les Observateurs.

Канадський снайпер за прізвиськом Валі колишній член Канадських збройних сил, який наразі воює на боці України. На початку березня 2022 року він вступив у Міжнародний легіон територіальної оборони України.

14 березня 2022 року снайпер спростував інформацію про власну смерть у своїй спільноті у Facebook. Він повідомив, що деякий час перебував у Київській області, а згодом перейшов у більш безпечне місце через хворобу. 

22 березня 2022 року Валі також поділився інформацією щодо війни в Україні і опублікував власне фото, під яким він ствердив, що живий. Також у розмові з France 24 – Les Observateurs Валі повідомив, що почав воювати у районі Дніпра і так і не потрапив до Маріуполя: через суперечку з командиром бригади він повернувся до Києва. 

Крім того, після заяв про нібито смерть снайпера, Валі дав інтерв’ю Global News і CBC. Снайпер сказав, що перед від’їздом на Київський фронт він залишив телефон на базі, яку охороняють. Він пояснив це тим, що не хотів ризикувати, повідомляючи російській розвідці своє місцезнаходження. 

Маркус Колга (Marcus Kolga), керівник платформи з моніторингу та викриття іноземної дезінформації Інституту Макдональда-Лор’є, повідомив, що повідомлення про смерть Валі це дезінформація російської влади. Її мета дискредитувати та відлякати іноземних добровольців.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний