НЕПРАВДА: росія не використала всі свої військові потужності у війні проти України — доповідь НАТО

НЕПРАВДА: росія не використала всі свої військові потужності у війні проти України — доповідь НАТО

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
494

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа передають, ніби НАТО опублікувало доповідь, у якій йдеться, що росія не використала всі свої військові потужності в Україні. Про це нібито написало китайське видання 360kuai. Мовляв, росія діє рішуче, але поки обмежується лише необхідною частиною своїх сил. Російські медіа додають, що це доводить позицію москви «про обмежений характер спецоперації та про чіткі цілі, в які не входить руйнація України». Раніше країни НАТО це начебто заперечували, а тепер переосмислюють, пишуть російські ЗМІ.  

Утім, це неправда. На сайті НАТО немає жодних доповідей, у яких йдеться, що росія не використала всі свої потужності в Україні. 

 

Приклад публікації

Посилання на першоджерело, тобто офіційну доповідь НАТО, у публікаціях російських медіа немає. На статтю 360kuai, у якій нібито аналізують цю доповідь, теж. Російські медіа поширюють статтю про «доповідь НАТО» з 29 липня. Утім, за проміжок від нападу росії на Україну в лютому до кінця липня 2022 року на офіційному сайті НАТО не публікували нічого подібного. 

На сайті НАТО серед офіційних текстів є лише 3 документи про російсько-українську війну: заява Північноатлантичної ради щодо нападу Росії на Україну від 24 лютого, заява глав держав і урядів НАТО щодо нападу Росії на Україну від 25 лютого, заява глав держав і урядів НАТО від 24 березня. У всіх заявах «найрішучіше засуджують» російське вторгнення в Україну та вказують, що воно призводить до величезних людських страждань та руйнації. А росія здійснює «руйнівні атаки на цивільне населення, жінок, дітей і людей в безпорадній ситуації», порушує міжнародне гуманітарне право та чинить звірства. Крім цього, на сайті опубліковано документи «Стратегічну концепцію НАТО 2022» та «Декларацію Мадридського саміту прийнята главами держав і урядів НАТО». В обох документах засуджують агресивну війну росії, що порушує міжнародне право, підриває безпеку та стабільність.

І в жодній із публікацій не йдеться про те, яку кількість потужностей використовує росія, і що в плани рф не входить «руйнація України». Навпаки, у НАТО неодноразово наголошували на руйнівних наслідках війни та злочинах росії проти цивільного населення. 

4 серпня Столтенберг виступив з промовою для Ліги робітничої молоді в Утьої (Норвегія). «У цьому конфлікті (російсько-українській війні — ред.) НАТО має два завдання. Підтримати Україну. І не допустити переростання конфлікту в повномасштабну війну між НАТО і Росією», – зазначив Столтенберг. Фокус офіційної позиції НАТО залишається незмінним від початку війну: солідарність з Україною та стримування росії.

Ми не знайшли на сайті китайского видання 360kuai публікацій, у яких йдеться про «переосмислення» НАТО російських потужностей. Натомість аналіз публікацій 360kuai за липень по ключовому слову «НАТО» показує, що видання поширює прокремлівські наративи про НАТО як «застарілу», «ворожу», «загрозливу» для росії організацію. Видання 360kuai не засуджує російську агресію проти України, а поширює фейки прокремлівських медіа. І пише, що «НАТО використовує Україну для боротьби проти росії». Крім цього, у статтях відверто поділяють несхвалення роботи НАТО, яке виражає китайський уряд. 

Отже, на офіційному сайті НАТО немає доповідей, які доводять, ніби росія використовує не всі військові потужності в Україні та не збирається завдавати руйнацій Україні. 

7 липня путін заявив, ніби росія «по великому рахунку, всерйоз поки ще нічого й не починала» в Україні. Британська розвідка прокоментувала ці слова: «Попри заяви президента путіна, багато військ підкріплення є нерегулярними угрупованнями, спорядженими застарілим або невідповідним обладнанням». За даними розвідки, росія переміщує резервні війська через всю країну, накопичуючи їх біля кордонів України. Ймовірно, велика кількість піхоти користується для цього бронетранспортерами МТ-ЛБ, які зняли зі зберігання. На початку повномасштабного вторгнення російські військові користувалися більш захищеними транспортерами БМП-2. 

У коментарі для NYT високопоставлений чиновник Міноборони США заявив, що росія направила майже 85 відсотків своєї армії на бойові дії в Україні, залучаючи війська з далекого сходу країни та дислокації по всьому світу. За оцінками, які наводить NYT, кількість убитих російських солдатів коливається від 15 000 до понад 20 000, ще тисячі поранено або зникли безвісти. За словами представників розвідки США та союзників, росія втратила цього року більше солдатів, ніж Радянський Союз за майже десятиріччя бойових дій в Афганістані.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний