НЕПРАВДА: росія точково знищила ракетами склад зброї у Чорткові

НЕПРАВДА: росія точково знищила ракетами склад зброї у Чорткові

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
904

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, що внаслідок ракетних обстрілів 11 червня 2022 року вдалось зруйнувати склад зброї у Чорткові, що на Тернопільщині. У публікаціях посилаються на офіційного представника міноборони росії ігоря конашенкова, який зазначив, що на складі зберігалася зброя, яку надали США та європейські країни. 

Утім, це — неправда. Від ракетного обстрілу пошкоджена цивільна інфраструктура в місті. На військовому обʼєкті, у частину якого влучила ракета, не було зброї.

Внаслідок обстрілу в Чорткові постраждали цивільні об’єкти: 

Чотири ракети влучили в пʼятиповерхові будинки в місті, заяви про пошкодження майна подав 371 власник житла. За медичною допомогою внаслідок удару звернулися 23 особи.

12 червня під час брифінгу голова ОВА Володимир Труш повідомив, що «зруйновано частину воєнного обʼєкту і також цивільні (обʼєкти — ред.)». Голова поліції в Тернопільській області Олександр Богомол повідомив, що на об’єкті, по якому вдарили росіяни, ніякої зброї не було.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний