НЕПРАВДА: Розпочалося масове блокування банківських карток військовозобов'язаних, які не з'явилися в ТЦК

НЕПРАВДА: Розпочалося масове блокування банківських карток військовозобов’язаних, які не з’явилися в ТЦК

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
433

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Україні розпочалося масове блокування банківських карток військовозобов’язаних, які не з’явилися в ТЦК. Стверджується, що українцям без військового обліку відмовлятимуть в обслуговуванні у всіх держорганах, банках та транспортних компаніях.

Утім, це неправда, немає жодного офіційного підтвердження цієї інформації.

Скриншот публікації

Відео з тіктоку адвоката Володимира Крекотня, який не вперше публікує оманливу інформацію, поширив на своєму телеграм-каналі проросійський блогер-пропагандист Дмитро Василець – ексголова нині забороненої політичної партії «Держава». Дмитро Василець відомий завдяки участі у створенні структури «Представництва українського народу», яка просуває кремлівські інтереси, поширенням кремлівських наративів і організацією пропагандистських кампаній, зокрема, з дискредитації українських ЗМІ. 

Інформацію про блокування банківських карток через неявку в ТЦК поширювали також масові українські канали, до прикладу, «Труха Днепр». Автори посту спираються на уривок зі статті українського видання «Фокус». Пізніше телеграм-канал спростував правдивість даної інформації. Також статтю у «Фокусі» оновили, додавши, що блокування банківських рахунків можливе лише у разі несплати штрафу за неявку до ТЦК, а не за сам факт неявки. 

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю наголосив, що немає жодних нормативно-правових актів, які б дозволили блокування банківських рахунків ухилянтам до накладення адміністративного штрафу. Співзасновник Monobank Олег Гороховський також вказав, що повідомлення про блокування карток за неявку в ТЦК є фейковими. 

Окрім цього, у соцмережах немає повідомлень від українців про реальні випадки масового блокування карток через неявку до ТЦК та відмову в обслуговуванні у держорганах, банках та транспортних компаніях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний