НЕПРАВДА: Розтин вакцинованого від COVID-19 виявив РНК вірусу в усіх органах, отже вакцина не діє

НЕПРАВДА: Розтин вакцинованого від COVID-19 виявив РНК вірусу в усіх органах, отже вакцина не діє

30 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
747

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито під час першого розтину пацієнта, вакцинованого від COVID-19, РНК вірусу виявили в усіх органах. Крім того, у дописах стверджують, що вакцина не дієва та пришвидшує поширення вірусу в організмі, а пацієнт помер саме від COVID-19.

Проте, це — неправда.

Дослідження про наявність РНК вірусу в органах вакцинованого після розтину справді є, однак у дописах, які поширюють в соцмережах, його зміст спотворений.

У пацієнта виявили РНК SARS-CoV-2 у семи досліджуваних органах з дев’яти (у ротоглотці, нюховій слизовій оболонці, трахеях, легенях, серці, нирках та головному мозку). У печінці та нюховій цибулині РНК вірусу не виявили.

Незалежні фактчекери з LeadStories зв’язались з авторами дослідження. Ось що вони сказали у коментарі:

  1. У дослідженні автори зазначають, що було проведено лише один розтин, а тому робити висновки про загальну ситуацію не можна. 
  2. Пацієнт, якому проводили розтин, отримав лише одну дозу вакцини Pfizer, тоді як для повної імунізації потрібно дві дози препарату. Імуногенність формується лише через два тижні після другої дози.
  3. Пацієнт помер не від COVID-19, імунна відповідь завдяки першій дозі вакцини запобігла розвитку COVID-19, хоча вірус і потрапив в організм пацієнта.

Також у дослідженні автори зазначають, що жодних характерних ознак враження організму COVID-19 у пацієнта не виявлено. Тобто, вакцинація допомагає захистити організм. Пацієнт помер від бронхопневмонії та гострої ниркової недостатності. До того ж вірус SARS-CoV-2 потрапив в організм чоловіка вже в лікарні, його госпіталізували з негативним тестом.

Варто зазначити, що пацієнт — 86-річний чоловік, у якого ще до вакцинації діагностували артеріальну гіпертензію, хронічну венозну недостатність, деменцію та карциному простати.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний