Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію про те, що нібито під час першого розтину пацієнта, вакцинованого від COVID-19, РНК вірусу виявили в усіх органах. Крім того, у дописах стверджують, що вакцина не дієва та пришвидшує поширення вірусу в організмі, а пацієнт помер саме від COVID-19.
Проте, це — неправда.
Дослідження про наявність РНК вірусу в органах вакцинованого після розтину справді є, однак у дописах, які поширюють в соцмережах, його зміст спотворений.
У пацієнта виявили РНК SARS-CoV-2 у семи досліджуваних органах з дев’яти (у ротоглотці, нюховій слизовій оболонці, трахеях, легенях, серці, нирках та головному мозку). У печінці та нюховій цибулині РНК вірусу не виявили.
Незалежні фактчекери з LeadStories зв’язались з авторами дослідження. Ось що вони сказали у коментарі:
- У дослідженні автори зазначають, що було проведено лише один розтин, а тому робити висновки про загальну ситуацію не можна.
- Пацієнт, якому проводили розтин, отримав лише одну дозу вакцини Pfizer, тоді як для повної імунізації потрібно дві дози препарату. Імуногенність формується лише через два тижні після другої дози.
- Пацієнт помер не від COVID-19, імунна відповідь завдяки першій дозі вакцини запобігла розвитку COVID-19, хоча вірус і потрапив в організм пацієнта.
Також у дослідженні автори зазначають, що жодних характерних ознак враження організму COVID-19 у пацієнта не виявлено. Тобто, вакцинація допомагає захистити організм. Пацієнт помер від бронхопневмонії та гострої ниркової недостатності. До того ж вірус SARS-CoV-2 потрапив в організм чоловіка вже в лікарні, його госпіталізували з негативним тестом.
Варто зазначити, що пацієнт — 86-річний чоловік, у якого ще до вакцинації діагностували артеріальну гіпертензію, хронічну венозну недостатність, деменцію та карциному простати.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний