НЕПРАВДА: «Римський пакт» міністрів G20 передає національну медицину під управління ВООЗ

НЕПРАВДА: «Римський пакт» міністрів G20 передає національну медицину під управління ВООЗ

30 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
324

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито згідно з “Римським пактом”, підписаним міністрами охорони здоров’я країн “Великої двадцятки”, національна медицина всіх країн переходить під управління ВООЗ. Стверджують, що це здача суверенітету держав.

Утім, це — неправда. Національна медицина не переходить під управління ВООЗ.

У “Римському пакті”, який 6 вересня підписали міністри “Групи двадцяти” або ж G20, зазначено: “Ми ще раз підтверджуємо свою прихильність глобальній солідарності, рівності та різносторонньому підходу для ефективного управління, у тому числі при підтримці керівної та координуючої ролі ВООЗ у відповіді на COVID-19 та в широкому глобальному порядку дій у сфері охорони здоров’я” (“We reaffirm our commitment to global solidarity, equity, and a multilateral approach; to effective governance, including by supporting the leading and coordinating role of WHO in the COVID-19 response and the broader global health agenda”). Саме цю його частину наводять як доказ того, що національна медицина перейде під керівництво ВООЗ. 

Схожа теза є і в Статуті ВООЗ. Серед основних функцій організації — діяти як керівний та координуючий орган у міжнародній роботі з питань охорони здоров’я . Згідно з “Римським пактом”, як і з Статутом ВООЗ, Всесвітня організація охорони здоров’я займається глобальними питаннями та організовує співпрацю у сфері охорони здоров’я між різними країнами. Однак, національна медицина залишається у підпорядкуванні держави, про її передачу під керівництво ВООЗ не йдеться у “Римському пакті” чи інших документах G20 чи ВООЗ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний