НЕПРАВДА: Ризик ускладнень у дітей після вакцинації від COVID-19 — 80%

НЕПРАВДА: Ризик ускладнень у дітей після вакцинації від COVID-19 — 80%

30 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
1210

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У Facebook Сергій Гула стверджує, що ризик смерті від COVID-19 у дітей мінімальний — менше 1%, а ризик важких ускладнень після вакцинації, включно із летальністью, понад 80%.

Раніше ми вже неодноразово спростовували тези Сергія Гули. Про нього та інших ковід-дисидентів ми згадували у нашій статті, присвяченій річниці інфодемії. 

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так. Раніше подібний фейк спростовували незалежні фактчекери з PolitiFact.

По-перше, станом на дату публікації, 20 вересня, в Україні щепили дітей лише в окремих випадках:

  • якщо дитина має супутні хвороби, які можуть ускладнити перебіг COVID-19;
  • виїзд дитини за кордон для навчання чи участі у спортивних змаганнях і для перетину кордону необхідний сертифікат вакцинації;
  • дитина приїхала з іншої країни, де вона отримала першу дозу вакцини Pfizer та має документ, що підтверджує вакцинацію.

Наразі ж щеплення вакциною від Pfizer-BioNTech здійснюють усім дітям від 12 років, за умови наявності щеплень, які відповідають віку, та з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації.

По-друге, хоча діти і підлітки легше переносять хворобу, вони все ще можуть передавати вірус іншим. Летальність серед дітей від COVID-19 дійсно невелика. Менш ніж 2% дітей, у яких підтвердили COVID-19, госпіталізовані (за даними 24 штатів США і міста Нью-Йорка). А помирають 0,03% від усіх випадків серед дітей(за даними 45 штатів США, міста Нью-Йорка, Пуерто-Ріко та Гуаму). 

Згідно зі звітом Американської академії педіатрії та Асоціації дитячих лікарень, станом на 30 вересня 2021 року від COVID-19 у США померло близько 624 тис. людей (усі вікові категорії). Із них у цей же період померло 520 дітей це 0,08% випадків від загальної кількості померлих. Відсоток випадків захворювання дітей, що призвели до смерті, складає 0,01%. 

Сергій Гула каже неправду, стверджуючи, що ризик важких ускладнень після вакцинації у дітей становить 80%. Згідно з документом Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) від 20 вересня 2021 року, у випробуваннях вакцини від Pfizer-BioNTech серед 2250 дітей віком від 5 до 11 років не було зафіксовано смертей та випадків міокардиту. Згідно зі статтею The New England Journal of Medicine (NEJM) за 11 серпня 2021 року, серед 2489 людей у віці від 12 до 17 років, які отримали вакцину від Moderna, також не зафіксували жодної смерті.

30 липня 2021 року Центри з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) повідомили, що у групі щеплених вакциною від Pfizer-BioNTech віком від 12 до 17 років зафіксували 14 смертей серед 8,9 мільйона людей. За словами лікарки Соні Расмуссен (Sonja Rasmussen), професорки педіатрії та епідеміології Університету Флориди, жодна зі смертей не пов’язана з вакцинацією. Більш ніж 90% дітей мали несерйозні побічні ефекти після вакцинації — головний біль і запаморочення. Решта випадків, або 9,3%, пов’язані з серйозними побічними ефектами — болем у грудях, блювотою, лихоманкою і міокардитом.

Важливо також розуміти те, що ризик захворіти COVID-19 у дітей вище, ніж можливість отримати небажані реакції після вакцинації. Наприклад, міокардит (запалення серцевого м’яза) і перикардит (набряк або роздратування тканини, яка оточує серце) частіше зустрічаються внаслідок захворювання на COVID-19, ніж після вакцинації. Більшість померлих дітей, яких госпіталізували у Великобританії через COVID-19, мали серйозні супутні захворювання. Внаслідок захворювання на COVID-19 діти також можуть отримати синдром мультисистемного запалення або отримати “тривалий COVID-19”. 

Синдром мультисистемного запалення – це рідкісне, але серйозне захворювання, яке пов’язане з COVID-19 і може вражати як дорослих, так і дітей. Наразі синдром мало вивчений. Захворювання вражає одночасно кілька систем організму і викликає високу температуру, кисневу недостатність, знижений тиск, зміну загального стану (апатія, крайня астенія, втрата апетиту, озноб, блідість) і в деяких випадках – відмову органів. 

“Тривалий COVID-19” — наявність деяких симптомів COVID-19 після одужання (задишка, втома, головний біль тощо. Цей стан може тривати від 3 до 9 місяців. 

Отже, дітям, які мають імунні проблеми або небезпечний стан для здоров’я та життя, радять вакцинуватися, аби уникнути важкого захворювання на COVID-19. Вакцинація дітей від COVID-19 зменшить передачу вірусу і знизить ризик для вразливого прошарку населення, зокрема, для літніх людей. 

Нагадуємо, що вакцина проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech безпечна для людей віком від 12 років.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний