НЕПРАВДА: Санітайзери викликають рак

НЕПРАВДА: Санітайзери викликають рак

30 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
568

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що санітайзери небезпечні та викликають рак. Для підтвердження наводять статтю, у якій розповідають про те що, у США в санітайзерах для рук (антисептиках) виявили речовину, що викликає рак. 

Скриншот відео

Пояснюємо, що не так.

Автор відео робить хибний висновок про небезпечність усіх санітайзерів через інформацію про виявлення підвищеного рівню бензену в деяких санітайзерах у США. Valisure, незалежна аптека і лабораторія США, яка перевіряє якість ліків, заявила, що перевірила 260 продуктів і виявила підвищений рівень бензену в більше ніж 20 з них. 

Бензен – канцероген, викликає захворювання крові, включаючи лейкемію (рак). Бензен особливо небезпечний у разі його ковтання та потрапляння на незахищену шкіру. 

За словами доктора Леонардо Трасанде (Leonardo Trasande), професора екологічних наук в Медичному факультеті Нью-Йоркського університету імені Гроссмана, у перші дні пандемії Управління з продовольства і медикаментів США знизило норми рівня бензену в рідких санітайзерах для рук, дозволяючи його у концентрації до двох частин на мільйон, аби зменшити дефіцит поставок санітайзерів під час пандемії. 

Доктор Даніель Тейтельбаум (Daniel Teitelbaum) із Школи громадського здоров’я Колорадо попереджає, що вплив бензену може бути серйознішим для працівників, які використовують санітайзер для рук, а потім надягають рукавички, які, у свою чергу, перешкоджають випаровуванню.

Однак, не можна стверджувати, що всі санітайзери для рук (тобто антисептики) небезпечні та викликають рак. Наприклад, такі зареєстровані МОЗ антисептики для рук як “Софта-Ман ISO”, “ХІЛЕР-С/HEALER-С” не містять у своєму складі бензену. 

Антисептик вбиває мікроорганізми на тілі людини, певним чином захищаючи людину від зараження SARS-CoV-2.

Раніше ми спростовували фейк про те, що антисептик шкодить, а не захищає.