НЕПРАВДА: SARS-CoV-2 поширюється тільки в країнах-членах ВООЗ

НЕПРАВДА: SARS-CoV-2 поширюється тільки в країнах-членах ВООЗ

20 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
750

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що маски, вакцини і соціальні дистанції – це протиепідемічні заходи, які розроблені для вірусу SARS-CoV-2, який поширюється тільки у країнах-членах ВООЗ. Також додають, що у разі виходу країни з ВООЗ поширення вірусу SARS-CoV-2 у ній також припиняється. 

Скриншот допису

Поширення SARS-CoV-2 не залежить від членства країни у ВООЗ. 

Наприклад, вірус поширюється у Князівстві Ліхтенштейн –  країні, яка не є членом ВООЗ. Станом на 13 вересня 2021 року, у Князівстві Ліхтенштейн зафіксовано 3483 випадки інфікування COVID-19 та 58 смертей. 

Ватикан також не є членом ВООЗ (спостерігач при ВООЗ), у країні зафіксовано 26 випадків захворювання на COVID-19. 

У статистиці існує таке поняття як схоластичний або хибний зв’язок (spurious relationship), за якого дві або більше змінні або події пов’язані, але між ними немає причинно-наслідкового зв’язку. Наявність начебто зв’язку між членством у ВООЗ та поширенням нового коронавірусу – тому приклад. Майже всі країни світу є членами або асоційованими членами ВООЗ, тому, якщо взяти іншу змінну, яка також є поширеною по всьому світу, то матимемо хибний зв’язок. Наприклад, у всіх країнах їдять шоколад, але вихід країни з ВООЗ не приведе до того, що мешканці країни перестануть їсти шоколад.

Тому безпідставно стверджувати, що у разі виходу певної країни з ВООЗ поширення вірусу SARS-CoV-2 у ній припиниться. 

Теза про те, що у разі виходу країни з ВООЗ поширення вірусу SARS-CoV-2 у ній нібито припиняється може походити з фейків, що ВООЗ начебто займається виготовленням вірусів та організацією пандемій, карантинів і криз та хоче чипувати всіх людей, щоб повністю їх контролювати. 

Усі незалежні країни світу, окрім Князівства Ліхтенштейн та Ватикану, є членами ВООЗ та не виходили з організації за останній час. 

Раніше ми також спростовували те, що COVID-19 – нібито спосіб збагачення для ВООЗ, Біла Гейтса та урядів країн світу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний