НЕПРАВДА: Сербія евакуювала посольство з Києва 16 жовтня 2022 року через небезпеку

НЕПРАВДА: Сербія евакуювала посольство з Києва 16 жовтня 2022 року через небезпеку

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
321

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

16 жовтня російські ЗМІ опублікували новину, нібито Сербія закриває своє посольство в Києві через небезпечність перебування у місті.

Однак це — неправда. Посольство Сербії в Києві працює дистанційно ще від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

У публікаціях посилаються на повідомлення на офіційному сайті посольства Сербії в Україні. Там зазначено, що посольство в Києві тимчасово закрите через питання, пов’язані з безпекою, а працівники продовжують виконувати свої обовʼязки з Белграду. Утім, у публікації немає дати. Насправді посольство виїхало з Києва ще в березні 2022 року.

У коментарі «Європейській правді» речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив, що Сербія закрила посольство відразу після повномасштабного вторгнення рф. Із того часу сербські дипломати не поверталися у Київ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний