НЕПРАВДА: Серцевий напад в студента в Болгарії під час тренування — наслідок вакцинації

НЕПРАВДА: Серцевий напад в студента в Болгарії під час тренування — наслідок вакцинації

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
354

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, де в чоловіка трапився серцевий напад під час заняття у спортивному залі. У дописах стверджують, нібито це студент в Болгарії, а причина серцевого нападу — вакцинація.

Скриншот допису

Утім, це — неправда.

За допомогою пошуку в Google по фрагменту відео ми знайшли, що вперше це відео опублікував 11 січня Абдул Набі (Dr Abdul Nabi), студент 4 курсу Інституту медичних наук в Гамбаті, Пакистан (Gambat Institute Of Medical Sciences, GIMS), на своїй сторінці у Facebook. Він написав, що першокурсник GIMS Шах Заман (Dr Shah Zaman) помер внаслідок серцевого нападу, а в наступному дописі опублікував відео із спортзалу, на якому видно момент серцевого нападу в Шаха Замана. Абдул Набі не пов’язує смерть Замана з вакцинацією та не згадує, чи був Заман вакцинований.

13 січня це відео опублікували на сторінці GIMS у Facebook, у ньому також не згадується вакцинація Шаха Замана, а причиною смерті називають серцевий напад.

Невідомо, чи був Шах Заман вакцинований, тож стверджувати, що серцевий напад — це наслідок вакцинації від COVID-19, не можна.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний