НЕПРАВДА: Школярів у Полтаві змушують вчити польську мову, бо влада здасть ці території Польщі

НЕПРАВДА: Школярів у Полтаві змушують вчити польську мову, бо влада здасть ці території Польщі

31 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
228

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російський телеграм-канал поширив інформацію про вивчення польської мови як другої іноземної в школах Полтавщини. Пропагандисти пояснюють це тим, що українська влада готує громадян до здачі своїх територій Польщі.

Проте це — неправда. В одному з класів школи вивчають польську мову як другу іноземну, тому що таке рішення прийняли батьки учнів.

Скриншот допису

За пошуком за ключовими словами ми зʼясували, що у полтавському ліцеї №17 «Інтелект» дійсно викладають польську мову як другу іноземну (перша — англійська). Проте рішення вчити польську мову прийняла не влада, а батьки учнів. За інформацією Центру протидії дезінформації при РНБО, всього на Полтавщині польську вивчають у двох школах.

Міністерство освіти і науки розробило програму вивчення польської мови для учнів 5-9 і 10-11 класів, проте вона не є обовʼязковою для викладання. Окрім цього, директорка ліцею №17 Олена Голтвяниця наголошує на тому, що Міністерство не обмежує школу у виборі іноземних мов для вивчення.

Запровадження польської мови директорка ліцею пояснює тим, що багато дітей перебували в Польщі, тому ця мова є для них більш звичною за інші іноземні, а також діти мають більше можливостей для практики.

Отже, таке нововведення жодним чином не пов’язане з ідеєю окупації Польщею українських територій. Крім цього, польська влада неодноразово заявляла, що поважає територіальну цілісність України. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний