НЕПРАВДА: Штам Delta з’явився внаслідок вакцинації від COVID-19
Beta

НЕПРАВДА: Штам Delta з’явився внаслідок вакцинації від COVID-19

28 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
94

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито штам COVID-19 Delta з’явився внаслідок вакцинації.

Скріншот допису 

Утім, це — неправда. Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з Reuters.

Штам Delta виявили до початку кампанії вакцинації. ВООЗ зазначає, що вперше цей штам коронавірусу виявили у жовтні 2020 року в Індії. Однак, вакцинація від COVID-19 в Індії розпочалась у січні 2021 року. У інших країнах, наприклад у США чи у Великій Британії, вакцинація розпочалась у грудні 2020 року.

Першою у світі поза клінічними випробуваннями вакцину від COVID-19 отримала британка Маргарет Кінан (Margaret Keenan) 8 грудня 2020 року.

Щодо нових штамів SARS-CoV-2, вони виникають внаслідок зміни генів вірусу, а не вакцинації від COVID-19. Кожного разу при реплікації вірус створює свою копію. Існує ймовірність, що при копіюванні в одній із ланок геному (набору генетичної інформації вірусу) станеться помилка, у результаті якої створюється вірус із зміненим генетичним кодом. Іноді ці зміни генів призводять до того, що вірус набуває нових властивостей: стає заразніше, смертельніше тощо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний