НЕПРАВДА: Швеція надсилає в Україну вакцини для продовження «медичного експерименту»

НЕПРАВДА: Швеція надсилає в Україну вакцини для продовження «медичного експерименту»

29 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
1318

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

14 вересня Остап Стахів розповів про те, як Швеція передала Україні 500 тисяч «непотрібних» доз вакцини від COVID-19, тоді як Україні вкрай необхідна військова та економічна допомога. Тепер, за його словами, на українців очікує продовження «медичного експерименту», адже щеплення нібито призводять до серйозних побічних ефектів. Причому Швеція надає вакцини іншим країнам для медичних експериментів, а сама не вживає ніяких заходів для боротьби з COVID-19.

Проте це — неправда.

13 вересня шведський уряд повідомив про передачу Україні 500 тисяч доз вакцин Pfizer/BioNTech. Її ефективність та безпечність для профілактики COVID-19 були доведені в клінічних випробуваннях, тож ні про який «медичний експеримент над українцями» не йдеться.

Побічні дії, які можуть виникнути після щеплення, здебільшого є короткотривалими та не загрожують здоров’ю. На сайті Державного експертного центру МОЗ України можна переглянути, з якими несприятливими подіями зіштовхувалися українці після щеплення цієї вакциною. Найчастіше люди, вакциновані Pfizer/BioNTech, відчували несерйозні побічні дії: підвищення температури, втому, озноб, почервоніння, біль та набряк в місці введення вакцини, головний біль, біль у м’язах та суглобах тощо.

Нові постачання вакцин актуальні для України, оскільки восени розпочалася нова хвиля COVID-19: поступово зростає кількість хворих і госпіталізованих. У Швеції теж готуються до пандемії та продовжують рекомендувати щеплення: 73% населення країни отримали щонайменше 2 дози вакцини. Також у Швеції проводять бустерні щеплення.

Постачання вакцин від Швеції не означають, що ця країна відмовляється підтримувати Україну у військовій чи економічній сфері. Протягом повномасштабного вторгнення РФ Швеція неодноразово надавала Україні допомогу як зброєю, так і фінансами. Востаннє Швеція оголошувала про пакет допомоги 29 серпня: тоді уряд пообіцяв  надати Україні підтримку на суму $100 млн (половина — на підтримку ЗСУ, а інша половина — на підтримку економіки).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний