НЕПРАВДА: Швеція з «неправильним» карантином не має другої хвилі коронавірусу | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Швеція з «неправильним» карантином не має другої хвилі коронавірусу

28 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1548

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється допис, у якому стверджують, що Швеція, яка «неправильно» провела карантин, не має другої хвилі поширення коронавірусу, в той час, як більшість інших європейських країн, що «сиділи на карантині», отримують другу хвилю.

Пояснюємо, чому це неправда.

Насправді у Швеції, як і у більшості інших європейських країн спостерігається значне зростання кількості щоденних заражень коронавірусом SARS-CoV-2 тобто сезонний спалах захворюваності. І є країни, що вводили сильніші карантинні обмеження, але мають нижчу статистику захворюваності. Наприклад, Данія, Греція, Люксембург. 

До того ж, наразі Швеція має приблизно середні показники добової захворюваності у порівнянні з іншими європейськими країнами (а станом на червень мала найвищі показники добової захворюваності серед країн Європи). Тому немає підстав говорити, що Швеція має кращу ситуацію з поширенням вірусу в цілому.

Також, некоректно враховувати лише силу обмежень при порівнянні захворюваності за країнами, оскільки на масштаби поширення вірусу і його летальність в різних країнах впливають різні фактори, а причинно-наслідковий зв’язок між обмеженнями і захворюваністю може бути двостороннім. Часто, сильніші обмеження вводили ті країни, у яких вірус набув значного поширення і мав більш негативні наслідки. В той час, як поширення вірусу і його вплив на населення залежить від численних факторів, таких як: здоров’я та вікова структура населення, мобільність населення та соціокультурні особливості, що на неї впливають, здатність держави забезпечити виконання правил соціального дистанціювання і схильність населення їх дотримуватися, спроможність медичних систем тощо.

До того ж, низка досліджень показують, що у країнах з високим рівнем соціального капіталу (до яких відноситься і Швеція) люди більш схильні дотримуватися навіть тих обмежень, які носять здебільшого рекомендаційний характер, тому введення жорстких заборон є менш доцільним.

Інші фейки про карантин у Швеції ми вже спростовували тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний