НЕПРАВДА: «Скільки не будеш говорити, що в нас усе добре, люди будуть розуміти, що не так добре», — Кличко Арестовичу

НЕПРАВДА: «Скільки не будеш говорити, що в нас усе добре, люди будуть розуміти, що не так добре», — Кличко Арестовичу

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
497

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому мер Києва Віталій Кличко говорить: «У цей день холодильник порожній може перемогти і телевізор. Скільки не будеш говорити, що у нас усе добре, люди будуть розуміти, що не так добре». У підписі до публікації автори зазначають, що ці слова Кличко адресував раднику Офісу Президента Олексію Арестовичу.

Цитата мера Києва, яку поширили у мережі, справжня. Але Кличко сказав це ще в 2021 році і не Олексію Арестовичу.  

Скриншот повідомлення

Ці слова Віталій Кличко сказав 11 листопада 2021 року в етері програми «Народ проти з Наташею Влащенко» на каналі «Україна 24». Автори фейку навіть не намагалися приховати дату та час, вказані у лівому нижньому кутку скриншота.

Скриншот інтерв’ю Віталія Кличка у програмі «Народ проти з Наташею Влащенко»

Під час інтерв`ю журналістка поставила запитання про зростання тарифів та прогнози на майбутню зиму 2022 року. Мер Києва зауважив, що ціни на енергоносії в Європі значно зросли, в Україні на підприємствах, які виробляють тепло та електроенергію, запасів вугілля недостатньо. Якщо морози протримаються декілька тижнів, вірогідність віялових відключень буде дуже високою.

«На сьогоднішній день багато підприємств поставлено на межу виживання тому, що до енергоносіїв прив`язані також продукти харчування. І якщо зараз ми побачимо, що така ситуація буде складна, то наприкінці зими це може потягнути за собою зростання цін на продукти, і в цей момент холодильник порожній може перемогти і телевізор. Скільки не будеш говорити, що у нас усе добре, люди будуть розуміти, що не так добре», — заявив посадовець.

Російські та проросійські ЗМІ неодноразово маніпулювали словами українських політиків, перекручуючи або вириваючи їх із контексту. Раніше ми спростовували інформацію, нібито The Washington Post повідомило, що Зеленський планував піти у відставку на початку російського вторгнення, а у Пентагоні начебто визнали, що ЗСУ завдають ударів по ЗАЕС.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний