НЕПРАВДА: Смерть Жириновського доводить, що у вакцинації немає сенсу

НЕПРАВДА: Смерть Жириновського доводить, що у вакцинації немає сенсу

27 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
679

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що смерть російського політика Володимира Жириновського, вакцинованого від COVID-19 вісім разів, доводить неефективність вакцинації.

Скриншот публікації

Проте подібні заяви є неправдивими. 

У Жириновського діагностували COVID-19 на початку лютого 2022 року, а про його смерть у лікарні стало відомо 6 квітня. Утім, його захворювання та смерть не доводять неефективність вакцинації від COVID-19.

По-перше, Жириновський робив щеплення російською вакциною «Спутник V», яка досі не схвалена ВООЗ для екстреного застосування. У вересні 2021 року ВООЗ призупинила процес схвалення вакцини через виявлені порушення у місцях виробництва препарату. У жовтні організація продовжила вивчати дані про «Спутник V», проте після російського вторгнення в Україну в 2022 році процес перевірки тимчасово відклали. Європейське агентство з лікарських засобів, медичний регулятор ЄС, теж не завершив перевірку російської вакцини. Відсутність схвалення означає, що наразі немає незалежного джерела, яке підтвердило б ефективність та безпечність російського препарату. 

По-друге, у відкритих джерелах недостатньо інформації про стан здоров’я Жириновського перед смертю. Так само складно перевірити його заяву про те, що він нібито зробив вісім щеплень від коронавірусу. 

російські ЗМІ повідомляли, що Жириновський хворів на діабет, який суттєво погіршує перебіг COVID-19, а його смерть стала наслідком ускладнень при діабеті та коронавірусі. Невідомо, чи були в нього інші супутні захворювання. Крім хронічного захворювання (діабет), ще одним фактором ризику був вік Жириновського — 75 років. А отже Жириновський входив до групи ризику важкого перебігу COVID-19. Навіть вакциновані люди з груп ризику мають вищі шанси серйозно постраждати від COVID-19.

По-третє, жодна вакцина не надає стовідсоткового захисту від зараження чи ускладнень при захворюванні. Ідея вакцинації полягає в тому, щоб значно зменшити ризики зараження, ускладнень, госпіталізації, смерті в разі захворювання. Вакцини, схвалені ВООЗ, ефективні для захисту від різних ступенів перебігу хвороби. Вони на високому рівні захищають від смерті внаслідок хвороби та її тяжкого перебігу. Від інфікування та симптоматичного захворювання вакцини захищають дещо менше, однак вакцинація знижує навантаження на систему охорони здоров’я, що неабияк важливо для надання допомоги не лише хворим на COVID-19, а й іншим пацієнтам.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний