Перевірка фейків в рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію, нібито опубліковані за вимогою суду засекречені документи компанії Pfizer підтверджують вбивчий вплив вакцини на плід. Згідно з даними звіту, смертність ненароджених дітей у вакцинованих жінок сягає майже 100%.
Утім, надані документи не підтверджують негативний вплив вакцини на вагітних.
Першоджерелом інформації слугує документ Pfizer-BioNTech «5.3.6 Кумулятивний аналіз повідомлень про побічні події після авторизації pf-07302048 (bnt162b2), отриманих до 28 лютого 2021 року». Він разом з низкою інших документів був наданий Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (Food and Drug Administration, FDA) у відповідь на судовий запит некомерційного об’єднання Public Health and Medical Professionals for Transparency.
Тезу про смерті плоду після вакцинації вже спростовували незалежні фактчекери з Reuters. Вони звернулися до прес-служби FDA та профільних спеціалістів для отримання роз’яснень щодо змісту документу. У результаті було виявлено, що звіт є частиною заявки Pfizer-BioNTech на отримання ліцензії. У ньому розглядалися повідомлення про смерть та інші серйозні ураження, зокрема і серед вагітних жінок, у період вакцинації з 1 грудня 2020 року по 28 лютого 2021 року з 63 країн світу.
Причинно-наслідковий зв’язок в рамках звіту не аналізували. Тобто, зв’язок між смертельними випадками та вакцинацією лише допускається, оскільки події сталися після щеплення, однак сама вакцина може і не бути причиною смерті. Так, немає підстав говорити про 100% смертність плоду після вакцинації матері.
Користь від вакцинації проти COVID-19 переважає будь-які відомі або потенційні ризики вакцинації під час вагітності. Відомо, що вагітні, які хворіють на COVID-19, піддаються підвищеному ризику передчасних пологів (народження дитини раніше 37 тижнів) і мертвонародження, а також можуть піддаватися підвищеному ризику інших ускладнень вагітності. Вакцинація є одним із інструментів захисту від інфікування вірусом SARS-CoV-2 та полегшення перебігу хвороби.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний