НЕПРАВДА: Смертність від COVID-19 надзвичайно низька, а оголошення пандемії необґрунтоване | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Смертність від COVID-19 надзвичайно низька, а оголошення пандемії необґрунтоване

24 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
996

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що ВООЗ не мала підстав для оголошення пандемії, а смертність від COVID-19 нижча, ніж від звичайного грипу. До того ж, автори зазначають, що ВООЗ поширює небезпечні вакцини.

Пояснюємо, чому це неправда.

ВООЗ мала підстави для оголошення пандемії.

Рішення ВООЗ про оголошення пандемії базуються на оперативних даних стосовно розповсюдження вірусу. Пандемія — це епідемія, що охоплює більшість країн світу і/або поширюється у міжнародних масштабах, вражаючи значну кількість людей. Варто розуміти, що «пандемія» не говорить про серйозність захворювання, а лише про те, наскільки хвороба поширена.

Враховуючи, що вірус почав стрімко поширюватись, 11 березня ВООЗ оголосила пандемію. Тоді було понад 118 тисяч підтверджених випадків захворювання та понад 4 тисячі смертей.

Основна проблема не у смертності чи летальності вірусу (яку варто оцінювати після закінчення пандемії), а у тому, що через відсутність ефективного лікування та високий рівень заразності, вірус поширюється швидко та створює навантаження на медичну систему. Внаслідок цього необхідну медичну допомогу не можуть отримати не лише хворі на COVID-19, а й люди з іншими захворюваннями. У той же час, може зростати рівень летальності серед хворих на COVID-19, які не можуть отримати вчасну діагностику та медичну допомогу.

Точні показники смертності від COVID-19 поки невідомі: їх можна буде встановити лише після закінчення пандемії. 

Надлишкова смертність від коронавірусу є. У світі підтверджено вже понад 31 мільйон випадків зараження, більше 950 тис. із яких летальні. 

Наприклад, в Італії надлишкова смертність у березні 2020 року становила 15 тисяч смертей, а у квітні 2,5 тисячі смертей. Багато людей не отримали належної допомоги або навіть результатів тесту на COVID-19 через надмірне навантаження на медичну систему.

Так, у місті Нью-Йорк, із 15 березня по 9 травня, було зареєстровано на 23 500 більше смертей серед населення, порівняно з середніми показниками попередніх років, що коливалися в межах 1200 осіб. 86% з цих «надлишкових смертей» (20 100 осіб) – це зареєстровані загиблі від COVID-19.

А у Сполучених Штатах в цілому станом на 23 вересня від COVID-19 загинуло майже 200 000 осіб. Лише серцево-судинні захворювання і рак вбивають більше американців в середньому за рік, ніж COVID-19 за 8 місяців 2020 року. 

«Planned Parenthood» не пов’язана з фашизмом.

Організація «Planned Parenthood» працює над покращенням статевого виховання, забезпеченням доступу до необхідних медичних послуг для всіх та просуває ідеї планованого батьківства. 

ВООЗ не виробляє та не поширює вакцини. Організація лише розробляє рекомендації та консультує національні органи та виробників вакцин через свою біологічну програму, Центри співпраці ВООЗ та Експертний комітет ВООЗ з біологічної стандартизації (ECBS). 

Таким чином, за допомогою цього механізму національні регуляторні органи інформуються про наукові передумови, необхідні для оптимальних умов глобального постачання однаково якісних та ефективних вакцин.

Тези про шкоду вакцин ми вже неодноразово спростовували, наприклад, тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний