НЕПРАВДА: SMS-повідомлення від українських операторів із написом «Ласкаво просимо до росії»

НЕПРАВДА: SMS-повідомлення від українських операторів із написом «Ласкаво просимо до росії»

12 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
685

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють зображення SMS-повідомлень нібито від українських операторів «Київстар» та «Vodafone» із написом «Ласкаво просимо до росії, одну з гостинних країн світу. Отримуйте задоволення від відпочинку, а про зв’язок попіклуємося ми». У дописі додають, що в Україні нібито масово відключився мобільний зв’язок.

Це — неправда. Мобільні оператори «Київстар» та «Vodafone» спростували інформацію щодо проросійських SMS-повідомлень.

Скриншот допису

30 травня 2023 року декілька українських медіа із посиланням на повідомлення користувачів заявили про збій роботи мобільного оператора «Vodafone» у Києві, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Дніпропетровській областях. Пізніше на своїй сторінці у фейсбуці «Vodafone» написали про усунення проблем зі зв’язком.

Також ми вирішили запитати в оператора «Vodafone» про повідомлення із написом «Ласкаво просимо до росії, одну з гостинних країн світу», які начебто приходили користувачам. Зокрема нам відповіли, що збоїв з SMS-повідомленнями в оператора не виникало.

Відповідь мобільного оператора «Vodafone»

Крім того, ми запитали про проросійські SMS-повідомлення в оператора «Київстар». Нам відповіли, що «Київстар» не робив такої розсилки своїм користувачам. Щобільше, оператор вказав, що зображення SMS-повідомлення відредаговане, адже містить помилки. До прикладу, кожен рядок повідомлення має різну відстань. А також пропагандисти пропустили одну літеру в слові «сьгодні» (правильно — «сьогодні»). Окрім дати «10 травня», оператор у кожному повідомленні завжди додає рік та точний час повідомлення.

Відповідь мобільного оператора «Київстар»

Також ми не знайшли жодних повідомлень в українських медіа про «масове» відключення оператора «Київстар», як про це пишуть російські телеграм-канали.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний