НЕПРАВДА: Собака Дейзі врятувала 967 людей під час теракту 11 вересня | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Собака Дейзі врятувала 967 людей під час теракту 11 вересня

23 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1035

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що золотистий ретривер на прізвисько Дейзі врятував 967 людей під час теракту 11 вересня 2001 року, вивевши їх з пошкоджених будівель Всесвітнього торгового центру. 

Скриншот допису

 

Однак, це – неправда

Не існувало собаки Дейзі, яка нібито врятувала 967 людей зі Всесвітнього торгового центру під час теракту 11 вересня 2001 року. Раніше це спростовували незалежні фактчекери з Australian Associated Press та Snopes

Історія собаки на ім’я Дейзі, яка врятувала 967 людей після того, як літаки врізались у хмарочоси Всесвітнього торгового центру, вперше з’явилася в мережі невдовзі після терактів 11 вересня 2001 року.

По-перше, Всесвітній торговий центр мав загалом 110 поверхів, а не 112, як стверджує автор допису

По-друге, не було жодної собаки на ім’я Дейзі, яка виводила людей зі хмарочосу Всесвітнього торгово центру. Існують два випадки, коли собаки-поводирі виводили свої власників з будівель Всесвітнього торгово центру: Майкла Хінгсона с 78-го поверху вивела собака Розель, а Омара Ріверу с 71-го поверху – його пес Солті. Омар Рівера зазначав, що він відпускав Солті, але пес вирішив залишитися з ним. Жоден пес не повертався до будівель, аби врятувати інших людей. 

По-третє, жоден собака не отримував нагороду «Почесної собачої медалі Нью-Йорка», адже названої нагороди не існує. Розель і Солті ж отримали спільну медаль Марії Дікін за відвагу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний