НЕПРАВДА: Собівартість електроенергії з АЕС 0,16 коп. – так її мають продавати населенню | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Собівартість електроенергії з АЕС 0,16 коп. – так її мають продавати населенню

18 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
5780

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито собівартість електроенергії з АЕС  становить 0,16 коп/кВт*год. Автори також стверджують, що саме за такою ціною її мають продавати населенню. 

Скріншот допису в Facebook.

 

Утім, такі твердження авторів не відповідають дійсності.

По-перше, собівартість кіловата атомної електроенергії становить майже 60 коп., а не 0,16 коп. Так, станом на вересень 2020-го року виробнича собівартість 1 кВт*год електроенергії з атомних електростанцій була 59,87 коп – це майже в 375 разів більше, ніж зазначає автор допису.

По-друге, продавати результат виробництва – навіть на державному підприємстві – за собівартістю не можна. Адже тоді компанія не матиме грошей, аби підтримувати стабільну роботу та покращувати якість своїх послуг. У випадку з «Енергоатомом», який є єдиним державним оператором атомної енергії в Україні, це, наприклад, підтримка реакторів в належному стані, їхні ремонт та модернізація чи додаткове навчання співробітників, які відповідають за безпеку атомної енергії.

Тому жодне з тверджень авторів не є правдивим.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний