Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюється інформація про заяву Джорджа Сороса та фонду «Відкрита Демократія» про те, що час скасувати сім’ю та приватне життя.
Заголовок матеріалу з сайту «Международные просемейные ценности»
Хоча ні Джордж Сорос, ні «Відкрита демократія» таких заяв не робили, матеріал із заголовком «Криза коронавірусу показує, що час скасувати сім’ю» опублікували у медіа openDemocracy (Відкрита демократія) у розділі OURECONOMY: OPINION («Наша економіка: думка»). Це видання частково підтримують афілійовані з Джорджем Соросом організації.
OpenDemocracy має ліво-центристську риторику, i VoxCheck не займає жодної позиції щодо підтримки наративів видання. Наголосимо, що перевірка стосується тверджень про заклики Джорджа Сороса та «Відкритого суспільства» щодо скасування сім’ї, і таких закликів не було.
Авторка публікації – Софі Льюіс (Sophie Lewis), яка, серед іншого, досліджує утопічні ідеї критики сім’ї як інституту. У статті вона пише, що романтизація перебування вдома під час карантину не бере до уваги те, що дім для багатьох – небезпечне місце. Авторка наводить приклади домашнього насилля та стверджує, що дім – місце з нерівним розподілом сили, де жінки часто слабші.
Далі матеріал Льоюіс справді говорить про відхід від інституту сім’ї як мети, до якої варто прагнути суспільству. Вона наводить аргументи, які вже не пов’язані із захистом від домашнього насилля, серед них:
- розвиток людей із ширшим кругозором, оскільки сім’я як інститут формує рамки сприйняття суспільної норми;
- зменшення індивідуальних витрат на створення комфортних умов життя через спільне використання, оскільки люди працюють більше (а отже роботодавці їх експлуатують) для придбання індивідуальних речей, які можна було б використовувати спільно, наприклад, пральні машини, кухні, дитячі кімнати тощо;
- сім’я не єдине джерело любові та підтримки людини.
Зазначимо, що теорії утопії є невід’ємною частиною політичної теорії і вони зосереджуються на критиці існуючого суспільного ладу та способах його покращення. Водночас, наявність певної теорії не означає, що суспільство повинно слідувати їй.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний