НЕПРАВДА: Соціальна реклама у Німеччині про військових НАТО, які відбирають майно для українців

НЕПРАВДА: Соціальна реклама у Німеччині про військових НАТО, які відбирають майно для українців

22 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
470

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа повсякчас намагаються показати, що допомога Україні шкодить країнам Європи. Цього разу пропагандисти поширюють ролик, авторами якого нібито є члени партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD). У відео показують німецьких військових, які прийшли в гості до місцевої сім’ї та відібрали майже усе майно. Після цього військові країни-члена НАТО змушують німців вітатися із ними у нацистській манері, прославляючи Зеленського. 

Це чергове відео кремлівської пропаганди. Насправді ролик не є соціальною рекламою, а всі актори на відео — росіяни.

Скриншот допису

Зворотний пошук окремих фрагментів з відео у Google Images показав, що ролик поширювали у мережі щонайменше з 26 липня 2023 року. Також ми визначили, що допис найбільше поширювали саме у німецькомовному сегменті у твіттері. Користувачка Ванесса Білі вперше опублікувала цей ролик об 11:24, тоді як інші акаунти почали поширювати відео переважно у другій половині дня.

Раніше Ванесса Білі неодноразово поширювала фейки та підігравала російській пропаганді. До прикладу, дослідники Інституту стратегічного діалогу у Великій Британії виявили 28 осіб, медіа та організацій, які поширювали дезінформацію щодо конфлікту у Сирії з січня 2015 року по грудень 2021 року. Зокрема експерти проаналізували 47 000 твітів і 817 постів у фейсбуці. Однією з таких пропагандисток Інститут масової інформації називає Ванессу Білі. Також на Радбезі ООН росія використала теорії змови Білі як докази.

Крім того, за допомогою інструмента PimEyes, який ідентифікує людей по фото, ми визначили, що акторами німецького ролика є росіяни. На початку відео можна побачити жінку, яка є нібито військовою у Німеччині та віддає наказ підлеглим забрати усе з квартири. Насправді це російська акторка Юлія Мандріко, яка грає різні ролі, зокрема і роль російського судді.

Скриншот із відео, яке поширюють у мережі

Акторка Юлія Мандріко, яка постає як військова у німецькому ролику. Джерело: juliamandriko

Також ми ідентифікували чоловіка, який стоїть перший за спиною героїні Юлії Мандріко з лівої сторони. Це Артем Щерба — російський актор та модель, який знімався у багатьох рекламах, а також у кліпі Таїсії Повалій та російського співака Стаса Михайлова.

Російський актор Артем Щерба, який грає офіцера у німецькому ролику. Джерело: castingcraft

На роль головного героя сім’ї також обрали російського актора — Валентина Воробйова, який регулярно знімається в російських фільмах.

Скриншот з відео, яке поширюють у мережі

Російський актор Валентин Воробйов, який грає голову сім’ї у німецькому ролику. Джерело: Невский продюсерський центр

Крім того, пропагандисти назвали авторами відео членів партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) через те, що позиція останніх збігається з кремлем. AfD — це ультраправа партія у Німеччині, яка підтримує росію. Співголова партії Аліс Вайдель виступала проти притягнення володимира путіна до відповідальності за воєнні злочини. Також партія AfD просила уряд накласти вето на надання зброї Україні, а деякі її депутати відвідували тимчасово окуповані території на Сході України. Утім, на офіційних сторінках партії немає жодних згадок про відео, яке поширюють пропагандисти. 

Отже, росіяни зняли ролик, який насправді не є соціальною рекламою. Для підсилення своєї пропаганди та надання легітимності використали партію «Альтернатива для Німеччини», яка підтримує рф.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний