НЕПРАВДА: Співпраця з Венеційською комісією – ознака зовнішнього управління державою | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Співпраця з Венеційською комісією – ознака зовнішнього управління державою

23 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
677

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Остап Стахів розповідає, що співпраця України з Венеційською комісією є ознакою зовнішнього управління державою. Пояснюємо, чому це не так.

Рекомендації та консультації Венеційської комісії не є обов’язковими до виконання, тому говорити про зовнішнє управління немає підстав.

Стахів говорить про те, що консультації в Комісії надають експерти з Росії, Бразилії, Казахстану та Білорусі. Мовляв, це непрофесійно і звертатись до такої Комісії Україна точно не повинна. Проте, насправді у складі комісії немає експертів з Бразилії, Казахстану чи Білорусі, оскільки ці держави не входять до складу Ради Європи, інститутом якої є Венеційська комісія.

Звернення до Венеційської комісії не означає, що держава нехтує своїм суверенітетом. За консультаціями до установи звертались Франція, Велика Британія, Європейський союз, Польща, Італія та багато інших країн. До речі, всупереч словам автора, Білорусь також неодноразово зверталася до Комісії.

Остап Стахів говорить про те, що Ванеціанська комісія наказує Україні, про це начебто писали і Deutsche Welle. Утім, у випадку з Конституційним судом Венеційська комісія, як і в усіх інших, не наказувала Україні. Такий заголовок не писали і в Deutsche Welle, як говорить Стахів. Експерти Венеційської комісії радять створити спеціальний орган для відбору кандидатів в КСУ, до якого увійшли б, міжнародні експерти з прав людини та представники громадянського суспільства. Присутність незаангажованих міжнародних експертів дозволить мінімізувати вплив зацікавлених осіб та сформувати максимально неупереджений склад суду. Це не є здачею національних інтересів.

Про те, що земельна реформа не є ознакою зовнішнього управління чи здачею держави, ми вже писали раніше. Земельна реформа не має на меті протиправно відібрати землю у її власників, а покликана врегулювати та формалізувати земельні відносини і дозволити власникам сільськогосподарської землі розпоряджатися своєю власністю (зокрема, продавати її) у визначений законом спосіб.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний