НЕПРАВДА: Спортсмени отруїлися водою із Сени під час участі в Олімпійських іграх 2024

НЕПРАВДА: Спортсмени отруїлися водою із Сени під час участі в Олімпійських іграх 2024

13 Серпня 2024
FacebookTwitterTelegram
206

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах, зокрема у Threads, поширюють інформацію, нібито тріатлоністи — Єкатерина Шабаліна із Казахстану та Тайлер Міславчук з Канади — отруїлися водою на Олімпійських іграх. Користувачі додають відео, де Міславчука знудило, та заявляють, що він та Шабаліна отруїлися водою із Сени під час змагання з тріатлону. 

Це — неправда. Тайлер Міславчук спростував повідомлення про отруєння водою із Сени та сказав, що блювота виникла через переповнений шлунок внаслідок ковтання великої кількості води. Тоді як Єкатерина Шабаліна зазначила, що під час перегонів захлинулася водою після ударів по голові, через що і виникла блювота. 

Скриншот публікації

Тріатлон — мультидисциплінарний вид спорту, який об’єднує плавання, їзду на велосипеді та біг. Змагання з тріатлону є частиною Олімпійських ігор 2024, які проходили з 26 липня по 11 серпня у Парижі. Перше коло змагань із тріатлону відбулося 31 липня цього року. Спершу змагалися жінки, а після них чоловіки. Частину тріатлону — плавання — учасники мали виконати у річці Сена. 

31 липня у чоловічому змаганні з тріатлону брав участь і канадський спортсмен Тайлер Міславчук. За результатами змагання, він посів 9 місце. Водночас після запливу на фото деяких англомовних видань можна було побачити, що Міславчука знудило після запливу у Сені. Пізніше він підтвердив, що йому справді стало зле. Проте уточнив, що під час гонки він ковтає дуже багато води, через що його шлунок був переповнений і, як наслідок, почалася блювота. За його словами, це ніяк не пов’язано із якістю води у Сені. 

Казахська тріатлоністка Єкатерина Шабаліна, яку згадують росіяни в дописі, брала участь у жіночому змаганні 31 липня. Вона не посіла жодного місця, адже зійшла з перегонів на етапі велозмагань. Кореспонденту одного з російських медіа вона розповіла, що тріатлон це контактний вид спорту і суддям важко відстежувати «бійку» (коли плавці намагаються перегнати один одного, то вступають у певну «бійку») на етапі плавання. За її словами, під час запливу вона отримала декілька ударів по голові від суперників та захлинулася водою, що і призвело до нудоти.

Проблеми із водою у Сені все ж були. Париж має об’єднану каналізаційну систему, тобто стічні води міста та дощова вода протікають по одних трубах. Під час сильних дощів труби можуть переповнитися, а стічні води міста, у яких є різні бактерії, віруси та паразити, потрапити у річку. Тож впродовж довгого часу купання в Сені забороняли через забруднену воду. 

Однак напередодні Олімпійських ігор Париж витратив $1,5 млрд на очищення Сени. Воду декілька разів тестували та все одно отримували незадовільні результати щодо концентрації кишкової палички та інших бактерій у Сені. Останній тест, проведений за декілька годин до змагання з тріатлону 31 липня, відповідав нормам і організатори зрештою дозволили провести заплив у річці.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний