НЕПРАВДА: США низько оцінюють підготовку ЗСУ, тому знімають із танків Abrams секретне обладнання

НЕПРАВДА: США низько оцінюють підготовку ЗСУ, тому знімають із танків Abrams секретне обладнання

25 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
424

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських каналах із посиланням на статтю USA Today пишуть, що з танків M1A1 Abrams, які передадуть Україні, знімають секретне обладнання, щоб воно не потрапило до рук російських військових. Це нібито пов’язано з тим, що США вкрай низько оцінюють підготовку ЗСУ та вважають всі їхні невдачі наслідком непрофесійності.

Проте USA Today не писало про низьку оцінку підготовки ЗСУ. Інші партнери США теж отримували танки Abrams без броні зі збідненим ураном, тож Україна не є єдиним винятком.

Скриншот допису

У статті USA Today, опублікованій 8 травня 2023 року, справді писали про зняття секретного обладнання з танків Abrams перед відправленням їх до України. Проте в публікації немає жодного слова про те, що США чи інші країни НАТО низько оцінюють професійність ЗСУ.

USA Today уточнюють, що більш досконалі версії Abrams мають унікальну броню, тому не можна допустити потрапляння такої техніки до рук росіян. Із відкритих джерел відомо, у складі броні Abrams є збіднений уран. Однак експортовані танки Abrams позбавлені броні зі збідненим ураном. Водночас заборона не є абсолютною: Польща, Австралія отримали Abrams із оригінальною бронею, на відміну від Єгипту, Таїланду, Саудівської Аравії чи Іраку.  Тобто передача Україні техніки в обмеженій версії — це не єдиний виняток, інші країни також отримували Abrams без унікальної броні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний