НЕПРАВДА: США радять Україні почати блокаду ОРДЛО, щоб повернути територію без жодного пострілу | VoxUkraine

НЕПРАВДА: США радять Україні почати блокаду ОРДЛО, щоб повернути територію без жодного пострілу

19 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1626

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію що начебто американський аналітичний центр «Atlantic Council» запропонував Україні повністю перервати економічні зв’язки з тимчасово окупованими територіями Донбасу. Це начебто повинно призвести до деокупації без жодного пострілу. Цю пораду також подають як офіційну пропозицію США. 

Утім, ми не знайшли підтвердження цієї поради ні на сайті Atlantic Council, ні в офіційний урядових джерелах. До того ж, аналітичний центр «Atlantic Council» є неурядовою організацією, тому експертні оцінки та аналізи не можуть вважатися офіційною позицією уряду США. 

Україна почала економічну блокаду тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей ще 2017 року. Указом РНБО від 15 березня 2017 року президент доручив уряду припинити перевезення вантажів через лінію розмежування, по суті – припинити економічну діяльність з підприємствами, що керуються терористами так званими «ДНР/ЛНР». Таке рішення ухвалили внаслідок обурення громадськості через торгівлю з окупантами, а також як відповідь на «націоналізацію» українських підприємств терористами.

Із 18 лютого 2015 року Україна припинила постачання газу на тимчасово окуповані території. Росія, що продовжувала постачати газ на території т.з. «ДНР/ЛНР», намагалася примусити Україну заплатити за газ, поставлений на непідконтрольні українському уряду території. Проте за рішенням Стокгольмського арбітражу НАК «Нафтогаз» довів, що не мусить платити за наданий газ на непідконтрольні українському уряду території.

Із 26 липня 2017 року Україна припинила поставки електроенергії на територію тимчасово окупованих територій, зокрема через заборгування й невиплати окупаційної адміністрації. 

Згідно з твердженнями колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака, на тимчасово окуповані території Україна з ресурсів постачає лише воду, оскільки це регулюється Конвенціями ООН про захист цивільного населення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний