НЕПРАВДА: США використають український чорнозем для вирощування наркотичних речовин

НЕПРАВДА: США використають український чорнозем для вирощування наркотичних речовин

29 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
334

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Росіяни вкотре спекулюють на темі легалізації медичного канабісу та заявляють, нібито США раніше використовували землі Афганістану для вирощування наркотичних речовин, а тепер перейдуть на український чорнозем. Мовляв, США намагаються зробити з України «хаб» із вирощування канабісу, як вони це зробили з виробництвом героїну в Афганістані. Головними споживачами начебто стануть українські військові. Як «доказ» також наводять відео полоненого військового ЗСУ, який каже, що серед військових багато наркоманів і він сам нібито також любить вживати такі речовини.

Це — неправда. США впродовж 20 років намагалися знизити рівень поширення наркотиків в Афганістані та не керували процесом їхнього вирощення. Так само США не мають наміру використовувати український чорнозем для вирощення наркотиків. 

13 липня 2023 року Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект № 7457 про легалізацію медичного канабісу. Медичний канабіс у своєму складі містить канабідіол — речовину, яка не має вираженої психоактивної дії та не підходить для рекреаційного споживання. У Міністерстві охорони здоров’я України також зазначають, що препарати на основі медичного канабісу не викликають залежності.

Медичний канабіс може зняти біль після бойових поранень у військових та покращити їхній психологічний стан. Крім того, Медичний канабіс також використовують під час лікування на анорексію, посттравматичні розлади (ПТСР), в окремих випадках від епілепсії, розсіяного склерозу тощо. Ухвалити законопроект закликають військові, громадські активісти, журналісти та народні депутати. До прикладу, військовослужбовець Михайло Бакалюк, який підірвався на міні та отримав ампутацію ноги, каже, що медичний канабіс може знизити його больові відчуття, адже інші знеболювальні приглушують біль лише на деякий час.

Росіяни навмисно маніпулюють темою українських військовополонених. Насправді чоловік на відео міг сказати про поширення наркотиків під примусом. До того ж полоненого неможливо ідентифікувати, у відкритих джерелах немає інформації про нього. 

Одночасно з медичним канабісом пропагандисти поширюють й інший наратив — про «зовнішнє управління» США над Україною. А також порівнюють легалізацію медичного канабісу в Україні з поширенням героїну в Афганістані. 

Після початку військової операції США в Афганістані у 2001 році проблема широкого обігу наркотиків в країні лише погіршилася, загальне виробництво наркотиків зросло.  Здебільшого виробництвом та поширенням наркотичних речовин в Афганістані займаються місцеві фермери, для яких вирощування наркотичних речовин є основою їхнього прибутку. Фермери кажуть, що без вирощування наркотиків їм не вистачає коштів на сім’ю, а уряд Афганістану ніяк не допомагає місцевим. 

Західні уряди намагалися розв’язати питання поширення наркотиків: платили місцевим фермерам за вирощування альтернативних культур, як-от пшениці або шафрана, або завдавали ударів по підпільних нарколабораторіях. Однак такі підходи виявилися неефективними та не стримали виробництво наркотиків. 

Хоча у 2021 році таліби заборонили виробництво і продаж деяких наркотиків, до захоплення влади в Афганістані вони й самі підтримували поширення наркотиків. Ще з 1990-х років Талібан дозволяв вирощувати опіум та оподатковував фермерів, які його розводили. 

Ні США, ні інші країни НАТО ніколи не підтримували виробляти наркотики в Афганістані, а навпаки намагалися викорінити це. Так само і з українським чорноземом, США не будуть використовувати ці землі для вирощування наркотичних речовин. Серед реформ, які Білий дім радить провести в Україні, немає пункту легалізації медичного канабісу. У стратегії Держдепартаменту США щодо України також нічого не вказано про медичний канабіс. Це ініціатива українців, яку підтримують президент, парламент та уряд. 

У цьому випадку кремлівська пропаганда, як зазвичай, намагається дискредитувати систему охорони здоров’я України та показати, що уряд і парламент вносять зміни не на покращення життя українців, а на погіршення. Тоді як сама росія скоює воєнні злочини та шукає виправдання своїм обстрілам медичної інфраструктури України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний