НЕПРАВДА: Статистика базується на фальшивих тестах, а пандемія – це обман | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Статистика базується на фальшивих тестах, а пандемія – це обман

11 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
1899

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють зображення про те, що всі тести неправдиві, а пандемія COVID-19 — глобальний обман. 

Пояснюємо, що тут не так.

Автори зображення пишуть, що живого вірусу ніхто й не бачив. Проте, існування коронавірусу доведено науковими дослідженнями, а світлини вірусу під мікроскопом є у відкритому доступі.

До того ж ми раніше спростовували фейк про те, що вірус не виділили відповідно до постулатів Коха.

Сам винахідник методу «полімеразної ланцюгової реакції» Керрі Мулліс не міг бачити вірус живим, оскільки помер до початку пандемії COVID-19. До речі, Керрі Мулліс не говорив, що ПЛР-тестування не варто застосовувати для виявлення вірусів.

Щодо нібито виявленого коронавірусу в яблучному соці ми вже теж писали. Тестування проводили з численними порушеннями, а чи справді це був тест на антитіла теж достеменно невідомо.

Тест виявляє вірус у тих, хто справді захворів. Протилежне не підтверджують жодні авторитетні дослідження. До того ж немає підстав стверджувати, що 50% тестів неправдиві.

На даний момент саме ПЛР-тести є найбільш точними у визначенні SARS-CoV-2, хоча є ймовірність хибно позитивних та хибно негативних результатів. Дослідження показують, що хибно негативні результати можуть бути у від 2% до 33% випадків. Кількість хибно позитивних тестів невідома, приблизні оцінки вказують на цифри від 0,4% до 8% 0,8% до 4%. Однак, ПЛР-тести залишаються так званим “золотим стандартом”.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний