НЕПРАВДА: Свідчення голови Херсонської ОВА Лагути про звільнення понад 20 населених пунктів на півночі Херсонщини не є правдивим
Beta

НЕПРАВДА: Свідчення голови Херсонської ОВА Лагути про звільнення понад 20 населених пунктів на півночі Херсонщини не є правдивим

29 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
92

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У низці російських ЗМІ поширюють інформацію, нібито ЗСУ не звільнили понад 20 населених пунктів на півночі Херсонищини, як зазначив голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута в інтервʼю 1 червня. У публікаціях посилаються на відповідь заступника голови окупаційної адміністрації Херсонської області Кирила Стремоусова.

Проте, це неправда: протягом березня-травня Збройні сили України звільнили щонайменше 21 населений пункт на півночі Херсонської області.

ЗСУ взяли під контроль низку населених пунктів Високопільської територіальної громади, а Нововоронцовська та Кочубеївська територіальні громади Херсонської області вважаються повністю деокупованими.

У відкритих джерелах нам вдалось знайти інформацію про 21 звільнений населений пункт: Нововоронцовка, Мала Шестерня, Новогригорівка, Тополине, Князівка, Краснівка, Свободне, Кам’янка, Пригір’я, Кочубєївка, Орлове, Заградівка, Миколаївка, Федорівка, Добрянка, Нововознесенське, Трудолюбівка, Микільське, Світлівка, Наталине, Новобратське.

Карти Інституту вивчення війни (ISW) станом на 2 червня підтверджують повний або частковий контроль ЗСУ над Нововоронцовською, Високопільською та Кочубеївською територіальними громадами, а також звільнення 30 травня Миколаївки (Високопільська ОТГ).

Скриншот публікації

У звіті Міністерства оборони Великобританії, присвяченому 100 дням війни в Україні, північний терен Херсонської області з 2 квітня по 3 червня вважається звільненим ЗСУ або таким, за котрий ведеться боротьба (сontested area).

Скриншот публікації від 2 квітня

Скриншот публікації від 3 червня

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний