НЕПРАВДА: Світлана Тихановська отримала посвідчення президента Білорусі від президента Литви | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Світлана Тихановська отримала посвідчення президента Білорусі від президента Литви

23 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
745

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

В інтернеті поширюють інформацію про те, що Світлана Тихановська нібито отримала посвідчення президента Білорусі від президента Литви Гітанаса Науседи. Як доказ, наводять фотографію, де Світлана Тихановська начебто тримає те саме посвідчення. 

Усе це – неправда. Далі пояснюємо чому.

Фото, яке використовують у цьому фейку, зробив Василь Федосенко для видавництва Reuters 14 липня 2020 року, тобто ще до проведення виборів у Білорусі (9 серпня 2020 року). На ньому Світлана Тихановська тримає посвідчення кандидата у президенти Білорусі біля будинку Центральної виборчої комісії Республіки Білорусь.

Литовські незалежні фактчекери з Delfi зв’язалися із прес-секретарем президента Литви Антанасом Бубнялісом, який прокоментував що «Гітанас Науседа, президент Литви, ніякого посвідчення президента Білорусі Світлані Тихановській не видавав. Усі новини про видачу їй посвідчення – фальшиві».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний