НЕПРАВДА: Симптоми штаму COVID-19 Омікрон не відрізняються від ознак депресії

НЕПРАВДА: Симптоми штаму COVID-19 Омікрон не відрізняються від ознак депресії

30 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
765

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У Facebook поширюють відео Остапа Стахіва, у якому він стверджує, що нібито штам COVID-19 Омікрон — це «головний розводняк» місяця. Його симптоми, за словами Стахіва, не відрізняються від ознак звичайної депресії.

Стахів зазначив, що інфіковані Омікроном мають такі симптоми:

  • Почуваються спустошеними, засмученими, роздратованими, або взагалі не можуть контролювати власні емоції. 
  • Не можуть заснути, або важко прокидаються вранці.
  • Мають різкі зміни в апетиті. 
  • Не можуть працювати, почуваються незацікавленими у результатах своєї праці. 
  • Помічають за собою суїцидні думки, починаєте планувати самогубство.

Утім, це — неправда. Далі пояснюємо чому.

Остап Стахів – противник вакцинації та активний поширювач фейків. 16 листопада СБУ блокувала мережу під кураторством РФ, яка, використовуючи «антивакцинаторські» гасла, намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні. Лідеру групи – Остапу Стахіву оголосили про підозру за статею 109 ККУ. Раніше ми вже неодноразово спростовували неправдиві тези Стахіва. Про нього та інших ковід-дисидентів ми згадували у статті, присвяченій річниці інфодемії. 

Скріншот з відео

До симптомів депресії належать: пригнічення, втрата інтересу, неможливість відчувати радість, зменшення життєвої енергії, пасивність, тривога, сонливість або безсоння, низька концентрація, втрата апетиту, низька самооцінка, відчуття провини чи відчаю та навіть думки про самогубство. Деякі із цих симптомів можуть бути психологічними наслідками хвороби. Однак справжні симптоми Омікрону — це не симптоми депресії. За даними ВООЗ, симптоми нового виду не відрізняються від симптомів, притаманних іншим варіантам. Найбільш поширеними є підвищення температури, проблеми з диханням, нежить, головний біль, втома та біль у горлі.

Перший підтверджений випадок зараження B.1.1.529 (штам Омікрон) був зареєстрований за підсумками секвенування проби біоматеріалу, взятої 9 листопада 2021 року. Проте, вперше повідомили про вияв цього штаму до ВООЗ з Південної Африки 24 листопада 2021 року. 26 листопада Технічна консультативна група ВООЗ із еволюції вірусу SARS-CoV-2 (Technical Advisory Group on SARS-CoV-2 Virus Evolution) присвоїла штаму B.1.1.529 назву Омікрон. В Україні перший випадок зараження новим штамом виявили 18 грудня у пацієнта, який прибув з Арабських Еміратів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний