НЕПРАВДА: Територію України використовують для випробування експериментальної зброї — Олаф Шольц

НЕПРАВДА: Територію України використовують для випробування експериментальної зброї — Олаф Шольц

8 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
909

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби Олаф Шольц заявив в інтерв’ю канадському виданюю The Globe and Mail, що Україна отримує від Німеччини настільки сучасне озброєння, що його навіть немає у Бундесвері. У дописах вказають, ніби Олаф Шольц заявив, що територію України використовують для випробування нової зброї, зокрема експериментальної.  

Олаф Шольц дійсно заявив, що Україні передали деякі системи озброєння, якого немає у Бундесвері. Проте Шольц не називав передане озброєння експериментальним.

Скриншот допису

1 серпня 2022 року Олаф Шольц дав інтерв’ю канадському виданню The Globe and Mail, в якому розповів про рішення Канади відправити російську турбіну назад «Газпрому» в обхід власних санкцій. 

У цьому ж інтерв’ю Шольц повідомив, що Німеччина продовжує поставляти Україні військову техніку та боєприпаси: протитанкові та зенітні комплекси, міни, гармати, тонни боєприпасів та нелетальну допомогу. 

Шольц заявив: «Ми доставляли все, що було: протитанкові та зенітні комплекси, міни, гармати, тонни боєприпасів і нелетальної допомоги. Відтоді ми перейшли до більш складних і цінних систем. Самохідні гаубиці, реактивні системи залпового вогню, зенітні системи, РЛС контрбатареї. Деякі з цих систем настільки нові, що їх було вироблено лише небагато, а деякі з них навіть не були представлені в Бундесвері. Усі вони потребують навчання українських екіпажів, і ми це також забезпечуємо. Поки ми говоримо, українці проходять навчання на новому та більш досконалому обладнанні в кількох місцях Німеччини». 

Отже, Шольц заявив про те, що лише деякі системи озброєння не представлені у Бундесвері, але передані Україні. Шольц не казав про те, що перераховані системи є експериментальними.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний