НЕПРАВДА: Тести на коронавірус закупили ще в 2017-2018 роках | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Тести на коронавірус закупили ще в 2017-2018 роках

11 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
1581

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що тест-системи, що визначають наявність нового коронавірусу SARS-CoV-2, країни закуповували ще у 2017-2018 роках. Про це нібито свідчать дані з Світового банку.

Проте, це неправда.

У базах даних Світового банку зібрана інформація про експорт наборів, які використовувались для медичного тестування і у 2018 році. 

Однак, на сайті вказано, що “дані демонструють експорт медичних товарів, що існували й раніше, але зараз визначені Світовою митною організацією як критично важливі для боротьби з COVID-19.”

Тобто, ці набори універсальні і використовуються для різних видів тестів, у тому числі і для діагностування коронавірусу. 

До того ж, у базах даних не розрізняються набори, які використовуються для тестів на наявність вірусу SARS-CoV-2 або для аналізу інших захворювань. Це означає, що товари в категорії “Medical Test kits (300215)” використовувались для діагностування хвороб до пандемії, а тепер до переліку захворювань, які допомагають виявляти ці тест-системи, додався і COVID-19.

Фейк про це вже спростували і незалежні іноземні фактчекери. Помилка у системі з перейменуванням категорії товарів, які почали використовуватись у боротьбі з пандемією, стала підставою для поширення теорій змови.

Програма стратегічної готовності та реагування на COVID-19 була затверджена лише 2 квітня 2020 року у відповідь на поширення вірусу. Її не публікували і не планували раніше.

Ми вже спростовували твердження про те, що коронавірус був запланований, а тести були виготовлені завчасно.

Тезу про Світовий Банк і карантин до 2025 року ми також вже спростували.

Цей документ лише показує, на скільки часу розрахована програма підтримки національних медичних систем та економік, тому стверджувати на його основі про тривалість карантину не можна. 

Більше того, карантин запроваджує не Світовий Банк, і навіть не ВООЗ. ВООЗ лише надає рекомендації, а рішення про запровадження карантину приймає керівництво кожної країни самостійно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний