Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють зображення з текстом, що нібито тестовим тампоном можна діагностувати лише бактерії, а не віруси. Вказують, що для виявлення вірусів необхідно досліджувати аналіз крові.
Однак, це — неправда. Паличку та тампон використовують для забору матеріалу, а не виявлення вірусу чи бактерії.
Після забору генетичного матеріалу визначити наявність вірусу можна кількома методами: молекулярними (ПЛР, петлевою ізотермічною ампліфікацією (збільшення ДНК в одній пробірці), реплікацією способом кільця, що крутиться), біохімічними або іммунілогічними методами.
Середовище забору матеріалу для діагностики вірусу різниться. Наприклад, матеріал для діагностики грипу забирають з носа, горла або носоглотки, для діагностики вірусу Ебола — з сироватки крові, для діагностики ВІЛ — з слини або сироватки крові.
У випадку з COVID-19 для тестування потрібен мазок з носоглотки або носа, щоб взяти матеріал на аналіз.
Раніше ми спростовували фейки про те, що людей заражають через ПЛР-тести. Для забору матеріалу для проведення ПЛР-тесту потрібний стандартний набір інструментів, який використовували ще до пандемії. ПЛР-тест потребує мазку з носа та гортані, який збирають сухими одноразовими паличками.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний